DOŁĄCZ SIĘ DO BOJKOTU MUZEUM NEONÓW ‼

     Jak dowiedział się Portal Warszawski sprawa ta ciągnie się już dwa lata, a wspólnota z Muranowa nie może doczekać się powrotu swojego neonu, który wskutek remontu elewacji domu, trafił do Muzeum Neonów. Okazuje się, że Muzeum nie spieszy się z powrotem neonu na miejsce! – o tym już pisaliśmy na naszych łamach, 11 kwietnia tego roku!

   „Niestety Muzeum Neonów po raz kolejny zlekceważyło mieszkańców Muranowa. Muzeum Neonów miało spotkać się ze wspólnotą Nowolipki 13 po Nocy Muzeów, czyli 19 maja, jak dotąd nikt się nie odezwał – pisze o całej sprawie Pani Urszula Niemirska. Sytuacja jest patowa, Muzeum ma już niechlubną opinię, również w Krakowie zniknęły neony i pojawiły się na ul. Mińskiej” –  kontynuuje.

Taką prośbę zamieściła pani Urszula Niemirska, która od lat razem ze społecznikami z Muranowa, walczy o zwrot neonu!

   ” Kochani, prosimy o wsparcie w walce o odzyskanie muranowskiego neonu Farby Mydła z Nowolipki 13! 

    Neon ten został odnowiony przez Neon Muzeum z ul. Mińskiej i zawisł w 2016. W kolejnym roku rozpoczął się remont elewacji i neon powrócił do muzeum na przechowanie. Po remoncie, zgodnie z umową, neon powinien powrócić na swoje miejsce.  Jednak Neon Muzeum przywłaszczyło go sobie, twierdząc kłamliwie, że jest jego własnością. W tym czasie design naszego neonu był wykorzystywany do akcji promocyjnych muzeum.
Obecnie trwa walka o odzyskanie neonu. Dyrektorka muzeum, Muzeum jest firmą brytyjską, ignoruje wszelkie pisma, reaguje wyłącznie na krytykę
w mediach, grożąc pozwami. Bezczelność i buta tej pani posunięta jest do granic cierpliwości.

   Podkreślam, że wszelkie koszty montażu i demontażu neonu poniosła wspólnota. Również chcą ponieść przyszłe koszty, ale muzeum zażyczyło sobie absurdalnych pieniędzy, mimo, że eksploatowało neon za darmo. Dodam jeszcze, że Muranów jest pod opieką konserwatora zabytków a neon jest wpisany w jego architekturę. Budynek Nowolipki 13 został wyróżniony przez konserwatora za wzorowe odtworzenie elewacji, brakuje tylko neonu!”

   Dołącz się do bojkotu tej prywatnej instytucji, która prowadzi jednostkę kulturalną, ale chyba nie rozumie misji swojej działalności! Neon „Mydła Farby” jest dobrze znany mieszkańcom Muranowa. Jego historia sięga Polski Ludowej. Zawisł w latach 50. nad sklepem chemicznym przy Nowolipkach, i jest związany z tym miejscem!

   Portal Warszawski staje oczywiście jasno po stronie mieszkańców Muranowa, bo sam od lat walczy o historyczną tkankę naszego miasta! Domagamy się aby Muzeum Neonów spotkało się ze społecznikami, i doprowadziło sprawę do końca! Bez straszenia ludzi sądami, i bez szantaży!

PW

One thought on “DOŁĄCZ SIĘ DO BOJKOTU MUZEUM NEONÓW ‼

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *