Nowe przejścia dla pieszych przy Polu Mokotowskim

     Aleja Niepodległości stanowi ważny ciąg komunikacyjny dla wszystkich uczestników ruchu. Zmiany, które chce przeprowadzić ZDM, spowodują, że w tym miejscu będzie wygodniej i bezpieczniej. Z myślą o osobach starszych i z niepełnosprawnościami, a także rodzicach z wózkami, wybudowane zostaną naziemne dojścia do przystanków tramwajowych znajdujących się nad stacją metra Pole Mokotowskie. Przy metrze Pole Mokotowskie na północnym wlocie skrzyżowania pojawi się nowe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów, a kierowcy zyskają wydzielone fazy do skrętu w lewo z al. Niepodległości w obu kierunkach.

    W marcu tego roku, przebudowę w al. Niepodległości zapowiadał Robert Soszyński – zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

   Do przetargu na wykonanie prac zgłosiło się 5 firm. Po dokładnej analizie ofert, za najkorzystniejszą uznana została oferta firmy Planeta. Inwestycja ma kosztować ponad 5,4 mln zł. Na wniosek ZDM Rada Warszawy przyznała dodatkowe środki, dzięki którym możemy przystąpić do inwestycji. Po podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał 120 dni na zrealizowanie projektu.

To nie jedyne prace, jakie będziemy wykonywane w al. Niepodległości. W poprzednim roku rozstrzygnięto przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na modernizację aż 14 sygnalizacji świetlnych wzdłuż al. Niepodległości. Sygnalizacje będą ze sobą skoordynowane w celu uzyskania efektu “zielonej fali” na kolejnych skrzyżowaniach. Dodatkowo uwzględnione będą nowe drogi dla rowerów i przejazdy rowerowe oraz przejścia dla pieszych. Poprawiona zostanie również geometria skrzyżowań, a tramwaje uzyskają priorytet. Realizację tych prac przewidywane są w 2020 roku.

za; ZDM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *