Warszawiacy wykonali już milion przejazdów hulajnogami elektrycznymi

    Warszawiacy wykonali już milion przejazdów hulajnogami elektrycznymi – i to tylko jednej firmy z kilku, które je wypożyczają? Cieszy nas, że ten ekologiczny, nowoczesny środek transportu indywidualnego zdobywa coraz większą popularność.– pisze na swoim blogu LubięMiasto.

    „Liczby mają swoją magię – okrągły milion wypożyczeń w Warszawie, zaliczony w połowie czerwca przez hulajnogi Lime (źródłem informacji są służby prasowe firmy), na pewno nie przejdzie więc bez echa. Przypomnijmy, ze amerykańska spółka – jedna z dwóch największych w tej branży na świecie – jako pierwsza weszła do Polski. W listopadzie ubiegłego roku pojawiła się we Wrocławiu, kilka dni później – w stolicy.

Firma podała, że łączny dystans przejechany w Warszawie na jej hulajnogach „odpowiada 49 okrążeniom wokół Ziemi” (jeśli ma na myśli okrążenia po równiku, to dałyby one dystans ponad 1,96 mln km). Przy okazji ujawniła garść innych statystyk. Ekstrema – najdłuższy dystans 26 km; najdłuższy czas wypożyczenia 127 min. – to tylko ciekawostki, ale dwie dane mówią już więcej o tym, jak warszawiacy korzystają z nowego środka lokomocji:

  • Mediana czasu wypożyczenia: 8 min.
  • Mediana pokonanego dystansu: 1,6 km

Warszawa na hulajnodze

E-hulajnogi to środek lokomocji, dla którego wszelkie porównawcze światowe statystyki dopiero są gromadzone. Milion wypożyczeń w jednym tylko mieście, w ciągu około pół roku (a w ten okres wchodzi polska pora zimowa), robi jednak wrażenie.

Dla porównania – w maju szwedzki VOI, jeden z najbardziej dynamicznych operatorów e-hulajnóg w Europie, podał, że po ośmiu miesiącach działalności odnotował łącznie 2 mln przejazdów – jednak VOI działał już wtedy w 18 miastach w dziewięciu krajach Europy, a tu mówimy tylko o Warszawie. Sam Lime podał pod koniec kwietnia, że globalnie zaliczył 50 mln przejazdów – ale to z kolei są dane za prawie dwa lata działalności i w sumie z ponad 100 miast świata.”

za; http://winwincity.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *