Zwyrodnialec zabił bociana! Specjalnie po nim przejechał!

Jak donosi portal nowiny24.pl, młody mężczyzna, kierujący srebrnym oplem, z premedytacją potrącił bociana. Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę, tuż przed godziną 11.00 między Świlczą a Trzcianą.

    Bocian spacerujący wzdłuż drogi wszedł na lewy pas, jakiś metr od pobocza. Nic nie jechało z naprzeciwka. Widziałem, że młody kierowca srebrnego opla jadący prawym pasem specjalnie nakierował auto na ptaka i potrącił go – powiedział lokalnemu serwisowi informacyjnemu świadek zdarzenia – Marek Maślanka.

Mężczyzna postanowił udzielić pomocy ptakowi. Wraz z inną uczestniczką ruchu na miejscu opatrzyli ptaka. Pan Maślanka zawiózł go do lecznicy „Ada” w Przemyślu.

    Opatuliłem boćka w koszulkę, na oczy założyłem szmatkę, by się nie stresował dodatkowo i szybko zawiozłem rannego do przemyskiej Lecznicy dla Zwierząt „Ada”. Dzwoniłem tam później i dowiedziałem się, że stan jest krytyczny, leży na ptasim OIOM-ie i nie wiadomo, czy przeżyje – opowiada mężczyzna.

Niestety, potrącony w niedzielę bociek zmarł w czwartek. Jak podają Nowiny24.pl, na miejscu zdarzenia pojawiła się policja. Funkcjonariusze wiedzą podobno, z jakiej części Podkarpacia był samochód, który przejechał zwierzę.

za; nowiny24, msnwiadomości

zdj. Andrychopedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *