Tym razem „Solidarność” stanęła w obronie Zofii Noceti-Klepackiej

    Szef Związku Piotr Duda w liście wyraził oburzenie atakami wymierzonymi w mistrzynię świata w olimpijskiej klasie RS:X i wskazał, że prawo do krytyki przysługuje każdemu.

Jak wskazał przewodniczący „Solidarności” ataki na Zofię Klepacką są niedopuszczalne z punktu widzenia prawa i stanowią ograniczenie konstytucyjnych wolności, o które rzekomo środowiska LGBT walczą.

Trzeba jednoznacznie stawać po stronie osób, które bronią wartości ważnych dla rodzin i całego społeczeństwa – powiedział rzecznik NSZZ „Solidarność” Marek Lewandowski.

Ochrona rodziny czy działanie na rzecz dobra wspólnego społeczeństwa jest czymś podstawowym, dlatego taki list jest oczywistością. Jest to list w formie publicznej, bo ta cała sprawa jest publiczna, a więc argumenty i zabieranie głosu też powinno odbywać się w tej formule. Zwracamy tam uwagę na kilka kwestii, przewodniczący tutaj w sposób jednoznaczny wskazuje, że środowiska, które nie są tolerancyjne tak naprawdę na tolerancję nie zasługują. Wskazuje też na język nienawiści, on nie jest tam rozwinięty, ale przecież – przepraszam za wyrażenie – „królewska wagina” czy „gejowska Matka Boska” to jest język nienawiści – mówił Marek Lewandowski.

W liście przewodniczący „Solidarności” jednocześnie wskazał, że hejt jaki spotkał Zofię Noceti-Klepacką uświadamia po raz kolejny, że środowiska LGBT+ są nietolerancyjne, posługują się mową nienawiści i stanowią zagrożenie dla społeczeństwa.

W Polsce, która jest krajem otwartym i tolerancyjnym, nie może być zgody na takie praktyki – napisał Piotr Duda”.

za; Solidarność, radiomaryja
zdj. youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *