Kuryłowicz na ul. Dobrej

    Ruszają prace przy budowie drugiego etapu budynku naukowo-dydaktycznego Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 55 w Warszawie, z obiektu zaprojektowanego przez pracownię Kuryłowicz & Associates będą korzystać Wydziały Neofilologii oraz Lingwistyki Stosowanej.
    Budynek będzie się składał z czterech kondygnacji naziemnych i dwóch podziemnych. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie niespełna 28,7 tys. mkw., a użytkowa – ponad 24,7 tys. mkw. Znajdą się w nim m.in. powierzchnie dydaktyczne, biblioteczne, socjalne i gastronomiczne, a na dachu – ogród oraz miejsca spacerowe i wypoczynkowe. Nowy obiekt zostanie połączony z budynkiem pierwszego etapu (od strony Biblioteki Uniwersyteckiej) i wyposażony w instalacje fotowoltaiczne. Kontrakt z generalnym wykonawcą, firmą Hochtief Polska, przewiduje również opracowanie powykonawczego modelu BIM, który będzie wspomagał zarządzanie obiektem w trakcie eksploatacji.
To jedna z inwestycji realizowanych obecnie przez Uniwersytet Warszawski w ramach wieloletniego programu rozwoju uczelni. Wartość kontraktu z wykonawcą wynosi blisko 165 mln zł, prace budowlane rozpoczną się lada dzień i potrwają około 30 miesięcy.

Hochtief Polska ma na swoim koncie m.in. budynek Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego (2010-2014) oraz budynek dydaktyczno-warsztatowy wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (2010-2012), obecnie firma prowadzi modernizację budynku dydaktycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

za; eurubuild

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *