Ratusz zapewnił 2000 bezpłatnych miejsc w prywatnych żłobkach.

    „Mamy to! Program #WarszawaDlaNajmłodszych nabiera rozpędu. Już teraz mamy pewność, że zapewnimy blisko 2000 bezpłatnych miejsc w prywatnych żłobkach w @warszawa – a to dopiero początek! Kolejne konkursy w drodze, docelowo od września wykupimy co najmniej 4000 takich miejsc.” – powiadomił mieszkańców prezydent Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy zapowiedział właśnie wprowadzenie darmowych żłobków dla wszystkich warszawiaków, a także dopłaty do tych prywatnych. – Jeżeli dzieciaki w Warszawie nie znajdą miejsca w żłobku publicznym, to w tym momencie będziemy dopłacać do żłobków prywatnych […]; od września 2019 r. zapewnimy wszystkim dzieciom w Warszawie miejsca w darmowym żłobku – powiedział na poniedziałkowej konferencji.

Trzaskowski w swoim planie zawarł również 5 proc. podwyżki dla nauczycieli, a także budowę nowych szkół i przedszkoli, dopłatę do zajęć dodatkowych czy rozwinięcie programu in vitro.

Tych miejsc jest teraz prawie osiem tysięcy – powiedział prezydent Warszawy. Dodał, że władze miejskie planują wykup kolejnych czterech tysięcy miejsc.

PW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *