Historyczne budynki kompleksu Bohema przejdą rewitalizację

    POLSKA Firma FineTech Construction będzie odpowiedzialna za rewitalizację pierwszych budynków historycznych kompleksu Bohema – Strefa Praga, który na warszawskiej Pradze Północ realizuje Okam. Wartość kontraktu to około 40 mln zł.

Rewitalizacja obejmie około 6,5 tys. mkw. zabytkowej powierzchni w budynkach Kotłowni, Glicerynowni oraz Warzelni. Powstanie w nich nowoczesna przestrzeń komercyjna. Prace będą obejmowały także rekonstrukcję komina oraz około 2 tys. mkw. terenu wokół tych obiektów.
– W rewitalizowanych budynkach zostaną zachowane i poddane gruntownej renowacji wszystkie ściany zewnętrzne. Dbamy o szczegóły, takie jak okna, gzymsy i dachy, ale zależy nam również, aby zrewitalizowana przestrzeń została dostosowana do współczesnych funkcji. Wszystkie prace zostaną przeprowadzone zgodnie z decyzją konserwatora – zapewnia Arie Koren, CEO firmy Okam.

Zgodnie z planem prace budowlane rozpoczną się na przełomie maja i czerwca, termin ich zakończenia to pierwszy kwartał 2021 roku. W ramach projektu Bohema – Strefa Praga na powierzchni około 4,3 ha znajdą się mieszkania, lokale handlowo-usługowe oraz biurowe (w tym przestrzenie coworkingowe). Na placu wokół komina powstanie ogólnodostępna przestrzeń przeznaczona na aktywność artystyczną.

za; http://eurobuildcee.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *