Estakady przy Dworcu Centralnym jako park?

    Czy jesteś za likwidacją w ciągu 5 lat kaskad? To Prowokujące pytanie Portal Warszawski zadał 18.03 poprzez portal Facebook.  Przez miasto przewija się fala zwężania ulic i ograniczania ruchu samochodowego. Przerabialiśmy to kilka lat temu przy okazji zamknięcia na czas budowy metra ul. Świętokrzyskiej, przerabialiśmy to ostatnimi miesiącami na ul. Górczewskiej. Właśnie zamknięto ul. Kondratowicza, wkrótce zamknięcie kolejnego odcinka Górczewskiej.

Na tej fali powstał koncept zapytania o coś pozornie absurdalnego i zbadania opinii naszych Czytelników w sprawie. Wyniki są druzgocące – 14% TAK 86% NIE. Ciekawi nas jak wyszłyby wyniki sondażu na reprezentatywnej próbie, aczkolwiek przewidujemy że byłyby podobne.

Jak widać miejscy aktywiści idą dalej o czym informuje Typowy Aktywista

    „Gliniane naczynia z ruchów miejskich marzą o tym, żeby estakady przy Dworcu Centralnym zmienić w… park. Jak wiemy drzewa świetnie rosną na betonie, a posadzone w płytkiej ziemi (głębokość ogranicza wytrzymałość całości) wcale nie rozsadzą swoimi rozrastającymi się korzeniami betonowej konstrukcji po kilku/kilkunastu latach.

Pomijamy już fakt że takie natężenie ruchu jak na wizualizacji to tam jest może o 5 rano. W sobotę.”

Tyle w temacie

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *