Jan Śpiewak o ustawie 447 – „Jesteście tylko mocni w gębie”

    Teraz oddajemy głos Janowi Śpiewakowi, aby każdy mógł sprawę obiektywnie ocenić.

    „Różni ludzie mnie proszą, żebym zabrał głos w sprawie amerykańskiego aktu prawnego zwanego ustawą 447, albo Just Act. Ma ona rzekomo otwierać drogę do reprywatyzacji majątków należących przed wojną do polskich obywateli żydowskiego pochodzenia, którzy zginęli bezpotomnie i nie zostawili żadnych spadkobierców.

Po pierwsze w tym temacie już się kilka razy wypowiadałem. Ba, nawet zrobiliśmy z Adamem Zielinskim członkiem komisji weryfikacyjnej i Jakubem Żaczkiem ze Stowarzyszenia Obrany Praw Lokatorów konferencję prasową w Sejmie rok temu. Zaprosiliśmy amerykańskich senatorów do Warszawy, żeby zobaczyli jak wygląda dzika reprywatyzacja w praktyce. Po drugie ten akt prawny nie jest w żaden sposób wiążący dla Polski.

Sprawa ta jest dawno uregulowana na podstawie istniejących od dwustu lat regulacji prawnych. Mienie te zostało dawno temu przejęte na własność skarbu państwa tak jak każde mienie pozostawione bez spadkobierców. Te roszczenia są wyssane z palca.

Faktem jest, że za rządów Platformy nie stosowano w Polsce obowiązujego prawa. Faktem jest, że rząd PiSu nie przyjął ustawy reprywatyzacyjnej, która zamknęłaby sprawę raz na zawsze. Jej brak powoduje, ze jesteśmy traktowani jak chłopiec do bicia i stajemy się przedmiotem a nie podmiotem międzynarodowej gry.

I pytanie do tej zgrai szurów, która teraz zbiera na roszczeniobusa strasząc Polaków Żydami. Gdzie byliście, gdy walczyliśmy z mafią? Gdzie byliście, gdy ryzykowaliśmy wiele, żeby zatrzymać nielegalne przejmowanie nieruchomości? Łatwo szczuć na nieistniejących Żydów, ciężej ugryźć rękę oligarchi. Łatwiej prowadzić wojny kulturowe z wyimaginowanym wrogiem niż zajmować się realnymi problemami. Jesteście tylko mocni w gębie.

Więc mój przekaz do Konfederacji: paszoł won.”

Jan Śpiewak, https://www.facebook.com/JanDawidSpiewak/?__tn__=kC-R&eid=ARA6N-eIPsufs874ac56KeoOUsijlvwE953cv4r0ogcVXa6dP4BvTFvTe2nY425bz3TGxICPZykXNgO6&hc_ref=ARTkVN1A1D3ksYngnroO1jArwSOCO2H8hBA1uXEV44CcT6IclqbD-GTBoWdJk6Scifw&fref=nf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *