Tak wygląda codzienność na Osiedlu Przyjaźń – APEL DO MIASTA O POMOC ‼

     Osiedle Przyjaźń przez władze miasta traktowane jest przez miasto mocno po macoszemu. Społecznicy z Inicjatywy Osiedle Przyjaźń (Bemowo) chcą również wpisać to osiedle, zbudowane w okresie tworzenia projektu Pałacu Kultury i Nauki, a szczególnie poszczególne budynki, na listę zabytków, bo na to zasługuje. Ale nie tylko to jest problemem.

    127 – tyle dni upływa właśnie od momentu wygaśnięcia umowy na dzierżawę Osiedla „Przyjaźń” przez Akademię Pedagogiki Specjalnej.

    Przez ten czas, mimo wcześniej złożonych wniosków o dzierżawę co najmniej 2 innych niż APS podmiotów,  wspólnych interpelacji radnych miejskich Agata Diduszko-Zyglewska, Marek Szolc i Piotr Mazurek, pism, próśb, apeli i akcji mieszkańców i sympatyków „Przyjaźni”,  Ratusz nie potrafi podjąć decyzji o dalszym losie osiedla, nie informuje także o swoich planach.
Od 127 dni część mieszkańców i firm nie ma umów, a dotychczasowy dzierżawca także funkcjonuje bez umowy.  Jak bardzo niekorzystna, destrukcyjna i okrutna dla zabytkowego osiedla jest to sytuacja dobrze obrazują te oto zdjęcia, na których uwieczniono stan śmietników obok starej łaźni.

     Radna miejska Agata Diduszko-Zyglewska zdobyła informację o tym, że umowa ma być podpisana już jutro! Inni radni niestety też byli zwodzeni do tej pory i mieli problem z docieraniem do bieżących informacji, ale nie odpuszczali i cały czas bardzo nam pomagają. Osiedle było dzierżawione przez Akademię Pedagogiki Specjalnej i umowa zakończyła się 31 grudnia 2018. Od 1 stycznia Osiedle pozostaje bez dzierżawcy, a osiedlem zarządza APS bez umowy – mówią PW społecznicy z Inicjatywy.

Tak zwani mieszkają stali mieszkańcy, którzy mieszkają tu od lat mieszkają w swoich domach. W części domów mieszkają studenci.

Najpierw chcemy by miasto uregulowało sytuację osiedla – wyprostowało roszczenia, które są do części gruntów, zadbało o remonty i rewitalizację, później możemy myśleć o wpisywaniu wszelkich możliwych nieruchomości  – mówi Portalowi Warszawskiemu  Inicjatywa Osiedle Przyjaźń

Warszawski odział TONZu doprowadził do wpisu osiedla do GEZ w 2015, a teraz sukcesywnie wpisywane mają być poszczególne nieruchomości w zeszłym roku wpisano Karuzelę
Portal Warszawski
zdj. Inicjatywa Osiedle Przyjaźń

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *