Już są pierwsze nowe biletomaty! Zapłacisz tylko kartą!

   Wczoraj w nocy zamontowano pierwsze nowe biletomaty. Nowe urządzenia są już w dziewięciu tramwajach, a kolejnych kilkadziesiąt zamontujemy jeszcze w marcu. Montaż następnych kilkuset, rozplanowano na kolejne miesiące aż do września. Dzięki temu w każdym tramwaju będzie można kupić bilet.

   Umowę z Mennicą Polską na leasing 583 nowoczesnych biletomatów podpisaliśmy w listopadzie 2018 roku. Zamówienie możemy powiększyć o kolejne 178 urządzeń, które trafią do nowo zakupionych tramwajów. Wartość kontraktu, który obejmuje również kilkuletnią obsługę serwisową, to prawie 21 mln zł netto, z czego leasing wszystkich biletomatów (761 sztuk) to prawie 11 mln zł.

   Płatności bezgotówkowe w Polsce i na świecie zyskują zwolenników. Z badań wynika, że aż 61 procent Polaków chce móc płacić kartą wszędzie. Z badań wynika także, że aż 58 proc. Polaków ma kartę płatniczą, a odsetek ten wzrasta znacznie jeżeli uwzględnimy mieszkańców dużych miast (powyżej 500 tys.), gdzie karty debetowe czy kredytowe ma aż 75 procent mieszkańców.

za; Tramwaje Warszawskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.