Petycja do Wiceprezydenta Miasta Stołecznego Warszawy przeciwko zwężeniu Alei Niepodległości

Szanowni Państwo

   Jako mieszkańcy Mokotowa musimy znów bronić się przed kolejnym mało rozważnym pomysłem „aktywistów”. Wcześniej chcieli przemeblowywać ul. Dąbrowskiego, później Narbutta. Tylko ostra reakcja mieszkańców ww. ulic, uratowała je przed dewastacją. Tym razem przyszedł czas na główną ulicę Mokotowa. Aktywiści tym razem chcą zmieniać charakter przedwojennej,  świetnie zaprojektowanej Alei Niepodległości. Na razie proponują „małe” zmiany”,używając, jak mantra argumentu, „bezpieczeństwa”. Znając ich apetyt na życie, na tym nie poprzestaną!

    Przypominamy o sfałszowaniu konsultacji, przy próbie przejęcia ul. Górczewskiej. Jak dla nas, takie metody pracy, dezawuują całkowicie możliwość współpracy z tymi ruchami; https://portalwarszawski.com.pl/2018/06/28/dotarlismy-do-dokumentu-w-sprawie-konsultacji-zwezenia-gorczewskiej-dane-szokuja/

    O Niepodległości też pisaliśmy jako pierwsi (https://portalwarszawski.com.pl/2019/03/04/aktywisci-chca-zmienic-charakter-alei-niepodleglosci/)

   Aleja Niepodległości to chyba jedna z najlepszych arterii miejskich, mało kolizyjnych i w partii od ul. Rakowieckiej do ul. Domaniewskiej, doskonale wtapiających się w infrastrukturę miejską. „Aktywistom” nie chodzi o żadne bezpieczeństwo, tylko o zawłaszczanie kolejnych partii miasta alei pod ruch rowerowy. Nie ma w tym nic złego, jeśli wszystko odbywa się na zasadzie dialogu, a nie narzuconej wizji osób, które nie maja zawodowych kompetencji do tego, aby meblować ruch miejski.

    Portal Warszawski zatem rusza z kolejną akcją (po Górczewskiej) i kolejna petycją!

   My nie jesteśmy zamknięci na nowe rozwiązania, ale nie mogą one być wprowadzane bez społecznych konsultacji, do których jakże ochoczo aktywizują nas „aktywiści”. No i dlatego właśnie, bardzo  aktywnie  kierujemy naszą petycje do  Wiceprezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Roberta Soszyńskiego.

Petycja znajduje się tu:

https://www.petycjeonline.com

Akcji zbierania podpisów patronuje  Portal Warszawski

Proszę pamiętać o potwierdzeniu petycji, która przychodzi na osobisty adres mailowy!

zdj. wikia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *