A może by tak hostel dla takich ludzi??? Bo jest niewątpliwie ważny!

    „Panią Weronikę odwiedziliśmy w 2017 roku, przy okazji wyprawy z darami. Wtedy poruszyła nas jej sytuacja. Mieszka w niedużym domu, który nie zapewnia godnego życia, brakuje pieniędzy i ledwo wiąże koniec z końcem.

Cechuje ją otwarte serce, skromność, ofiarność, życiowe doświadczenie, a co za tym idzie mądrość, wrażliwość, oraz sentyment do Polski i chęć odwiedzin ze strony Polaków. Tęskni za Ojczyzną, a każda wizyta rodaków wyciska z niej łzy szczęścia i nostalgii.

Kiedy rozmawialiśmy z nią, wręczając świąteczne dary, wyznała drżącym głosem: ,,Gdybym miała skrzydła, to bym leciała do Polski”.

    Pani Weronika potrzebuje naszej pomocy. Nasz patriotyczny obowiązek wobec rodaków, szczególnie tych w podeszłym wieku, tych mieszkających na Kresach, wymusza na nas wyrażenie wsparcia. Polska to nie tylko administracyjne granice, ale również historia, tradycja i przede wszystkim ludzie. Słowa naszego hymnu mówią : ,,Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”. Oznacza to między innymi, że na naszych barkach leży powinność zapewnienia godnego życia naszym starszym, potrzebującym, schorowanym, cierpiącym biedę Kresowiakom. Mieszkanka Białokrynicy jest właśnie w gronie tych osób.

    W dniach 15-17 marca będziemy gościć Kresowe ziemie. Jedziemy przede wszystkim do Mościsk, gdzie odbędą się chrzciny małego Bogusia, dziesiątego dziecka państwa Barnusiów, którego ojcem chrzestnym zostanie Artur Sułkowski, nasz działacz, od wielu lat pomagający rodzinie.

Ta uroczystość potwierdza dobre relacje między Polakami w kraju i na Kresach, oraz skuteczność naszych działań.

Marcowy wyjazd będzie też kolejną okazją do odwiedzin u pani Weroniki, u której pragniemy pozostawić dary oraz pieniądze, zaspokoić choć na chwilę tęsknotę za macierzą i Polakami. W związku z tym prosimy państwa o wsparcie. Musimy zdobyć pieniądze na transport i darowiznę dla rodaczki. Chcemy, aby poza pamięcią, szacunkiem i dobrym słowem dla duszy, miała również podarunek materialny dla ciała.

Przeczytaj i wesprzyj również marcową pomoc dla rodziny Barnusiów: Pomoc dla wielodzietnej rodziny z Mościsk

Apelujemy o wsparcie  finansowe pomocy dla Pani Weroniki.

Wpłaty można kierować na konto Fundacji Studio Wschód:

Nr konta: 40 1540 1030 2103 7457 2565 0001 (Bank Ochrony Środowiska)

Nazwa odbiorcy: Fundacja Studio Wschód, ulica Sokolnicza 5/9, 53-676 Wrocław

*Przelew prosimy kierować z dopiskiem „Pomoc dla Pani Weroniki”

Paczki prosimy przesyłać do Biblioteki Pedagogicznej przy ul Worcella 25/27 we Wrocławiu.

Istnieje również możliwość płatności poprzez PayPal

Przekaż darowiznę (PayPal)

W przypadku, gdyby sesja PayPal wygasła, prosimy o skorzystanie z odnośnika z zakładki Wesprzyj nas.

Kontakt: mpoozkompania@gmail.com

za; http://www.studiowschod.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.