Centralny Port Komunikacyjny został bez szefa – Bartosiak zrezygnował

   | – Moja rezygnacja motywowana jest wyłącznie sprawami osobistymi – powiedział w środę Jacek Bartosiak. – Chcę z całą mocą podkreślić, że moja opinia co do konieczności budowy CPK pozostaje niezmienna – powiedział Bartosiak

Ocenił, że „jak najszybsze uruchomienie CPK jest w interesie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Nowe lotnisko ma być „impulsem dla PKB, wehikułem do tworzenia miejsc pracy oraz poprawi mobilność społeczną regionu i zwiększy bezpieczeństwo Polski”.

Jacek Bartosiak prezesem CPK był od października. Początkowo spółką kierował jednoosobowo, ale w grudniu do zarządu dołączyli Dariusz Sawicki, Piotr Malepszak i Michał Wrona.

– Rozumiem i szanuję decyzję Jacka Bartosiaka, a jednocześnie dziękuję mu za ogrom pracy organizacyjnej w trudnym początkowym okresie działania spółki – powiedział wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. CPK.

Wild zapewnił, że do realizacji CPK „udało się już stworzyć zespół uznanych fachowców, co gwarantuje ciągłość tego projektu”. Uzgodniłem z Jackiem, że nadal możemy liczyć na jego wsparcie przy Programie CPK – dodał.

Koncepcja przygotowania i realizacji inwestycji Port Solidarność – Centralny Port Komunikacyjny została przyjęta przez rząd 7 listopada 2017″ r.

za; money.pl

zdj. Forsal

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły