W budynku urzędnicy z Pragi zlecili generalny remont, który zagraża bezpieczeństwu czterech rodzin

    „Sytuacja czterech rodzin, czyli w sumie 10 osób, które żyją w remontowanej kamienicy jest dramatyczna. – Stropy są powyjmowane, zostały gołe ściany, powyjmowali też drzwi. Można spaść kilka pięter w dół – opowiada Bożena Czerska (56 l.). Czasami robotnicy tak dudnili, wszystko się trzęsło, że musieliśmy uciekać z mieszkań. – Tułałam się z 98-letnią mamą po mieście, czasem chodziłyśmy do znajomych – wspomina pani Bożena. Stefana Malczyka w domu nie było lepiej. – Moja żona i córka w domu chodziły w maskach przeciwpyłowych. To nie jest remont tylko rozbiórka – opowiada 58-letni sąsiad kobiet pan Stefan Malczyk.

„- To wszystko jest chore! Stworzyli nam piekło na Ziemi – mówi oburzony i zrezygnowany już Stefan Malczyk (58 l.), mieszkaniec kamienicy przy Siedleckiej 25. W budynku urzędnicy z Pragi zlecili generalny remont, który zagraża bezpieczeństwu czterech rodzin, które w nim nadal mieszkają. – Jeśli coś tam się stanie, to odpowiedzialność będzie spoczywać po stronie miasta – grzmi radny Jacek Ozdoba, który przyjechał spotkać się z lokatorami zrujnowanej kamienicy.”

– Nic nie jest tam zabezpieczone. W kamienicy, gdzie mieszkają ludzie nie można przeprowadzać takich remontów – komentuje radny Jacek Ozdoba (PiS), który odwiedził w piątek zdesperowanych lokatorów.

Dlaczego cztery rodziny zostały w takich warunkach? ZGN nie dał im gwarancji na powrót, a na wskazania nowych mieszkań przez dzielnicę wszyscy odpowiedzieli chórem – były nie do zaakceptowania. – Spisali moją 98- letnią mamę na straty. Ja tylko o nią walczę. To kobieta, która nie zasłużyła sobie na taki los. Podczas wojny była na Pawiaku, bo ukrywała Żydów i partyzantów. Ona mieszka w tej kamienicy do 80 lat – mówi drżącym głosem kobieta, której matka ma demencję, nie słyszy i praktycznie już nie widzi. – Ona poruszą się po mieszkaniu na pamięć – mówi córka staruszki. – Mój ojciec umarł kilka lat temu, a mama powtarzała: „ja też sobie tu dożyję jeszcze chwilę” – dodaje kobieta.”

za; SE.pl

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski