Mieszkańcy Woli ze specjalnymi identyfikatorami do parkowania

    Władze Woli wprowadzają pilotażowy program. Zakłada on, że tylko posiadacze identyfikatorów, będą mogli zostawiać po dwa auta na wyznaczonych podwórkach. Chodzi o to, by zlikwidować problem urządzania sobie dzikich parkingów przez przyjezdnych. O przestrzeganie nowych zasad dbać będzie straż miejska oraz policja.

– Zmiany będą od marca. Dotychczas po odbiór przepustek zgłosiło się niewielu – tłumaczy Krzysztof Strzałkowski – burmistrz Woli.

Do tej pory ZGN Wola wydał identyfikatory nieco ponad 16 procentom uprawnionych mieszkańców z czterech podwórek. Podjęliśmy decyzje o przedłużeniu terminu wprowadzania nowych organizacji ruchu – dodaje.

Wydanie identyfikatora jest bezpłatne. Jeżeli program się sprawdzi, to będzie rozszerzany na kolejne podwórka. Przepustki i wnioski wydaje wolski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami przy ul. Bema 70.

Pierwszego marca zamknięte zostaną podwórka w al. Solidarności, Żelaznej, na ulicy Nowolipie oraz w al. Jana Pawła 2. Od 15 marca – Dzielna 15 i 15a oraz Nowolipki od numerów 26 do 34. Także Piaskowa 7, 9 i 11. Jeszcze 29 ul. Elektoralna, ul. Biała, ul. Ogrodowa i al. Jana Pawła II

za; RDC.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.