O planach Pragi urzędnicy chcą debatować w Śródmieściu…

    Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Warszawy, czyli jednostka zarządzana bezpośrednio przez ratusz miasta, rozpoczyna konsultacje i warsztaty społeczne. Sprawa dotyczy obszaru dzielnicy Praga-Północ położonego w sąsiedztwie ul. Szwedzkiej.

W ramach działań konsultacyjnych, w sobotę 16 lutego, odbędzie się spacer po okolicy, a następnie, w dniach 18-21 lutego, cykl spotkań z projektantami i dyskusje na temat wypracowanych koncepcji. Problem w tym, że warsztaty nie odbędą się na Pradze tylko w Śródmieściu przy ul. Marszałkowskiej. – To utrudnienie dla mieszkańców, szczególnie że spotkania konsultacyjne będą odbywały się dzień po dniu – alarmują radni dzielnicy.

Sprawdziliśmy: dojazd komunikacją miejską z ul. Szwedzkiej na ul. Marszałkowską 77/79, do siedziby Biura Architektury, zajmuje ok. 40 min. Nie ma też bezpośredniego połączenia. Podróż prywatnym samochodem jest kłopotliwa ze względu na niewielką liczbę miejsc parkingowych.

Przedstawiciele biura nie widzą w tym żadnego problemu, ale reakcja praskich radnych była jednak zdecydowana. Urzędnicy z miasta obiecali naradzić się w tej sprawie. Konsultacje i warsztaty ruszają w najbliższy poniedziałek, a plakaty i ulotki z harmonogramem spotkań trafiły już do większości zainteresowanych. – Jeśli takie spotkanie odbyłoby się na Pradze, np. w urzędzie dzielnicy na pewno bym skorzystała, trudno jednak fatygować się aż do Śródmieścia – mówi Halina Jędrzejewska, mieszkanka ul. Stalowej.

za; przegladpraski.pl

zdj. Twoja-Praga.pl

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski