Na Lotnisku Chopina działa nowy system online do sprzedaży i rezerwacji miejsc parkingowych.

    System, który obejmuje miejsca na parkingach P1, P2, P4 oraz Premium, działa pod adresem www.parking.lotnisko-chopina.pl. Dla klientów, którzy wybiorą ten sposób rezerwacji, przewidziana jest 12-procentowa zniżka.

Za rezerwację miejsca – dokonywaną na jeden dzień lub, maksymalnie, na 30 dni – można zapłacić kartą kredytową, przelewem lub blikiem (za pośrednictwem platformy First Data Payments). Rezerwację można złożyć już z dwunastomiesięcznym wyprzedzeniem, nie później jednak niż godzinę przez wjazdem.

    W momencie dokonywania rezerwacji klienci dokonują wyboru, czy chcą dostać się na parking korzystając z przyznanego kodu QR, czy też po rozpoznaniu przez system numerów tablic rejestracyjnych. Nie zmienia to faktu, że zawsze warto mieć przy kod QR, na wypadek gdyby tablice były nieczytelne.

Aby odebrać bilet, należy poczekać na rozpoznanie tablic lub przyłożyć kod QR. Nie należy klikać przycisku pobrania biletu – wtedy pobieramy zwykły bilet, a nie ten z rezerwacji. Bilet rezerwacji pojawi się automatycznie, gdy system rozpozna tablice lub kod QR.

    Rezerwacji można dokonywać w dwóch językach – polskim i angielskim. Niewykluczone, że w przyszłości pojawią się kolejne wersje językowe systemu. Początkowa zniżka dla klientów online wynosi 12 proc. W planach są kolejne dogodne oferty i promocje, m.in. możliwość równoczesnej rezerwacji miejsc parkingowych oraz wejść do lotniskowych Business Lounge, a także wykupienia przejścia Fast Track.

za; www.rynek-lotniczy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.