Piękny przykład dbałości o przeszłość naszego miasta!

    Rzecz dotyczy Starego Mokotowa, a dokładnie budynku lokalu przy ul. Puławskiej 24, gdzie ponad 30 lat funkcjonowała kultowa perfumeria.  Przez rok lokal stał pusty. We wrześniu 2018 roku otwarty w nim został sklep mięsny, który wcześniej czynny był 10 metrów dalej, w parterze tego samego domu.

Wspaniałe produkty, świeże, ze wsi – pychota. Ale dla mnie osobiście (mieszkam tu całe życie) najwspanialszą niespodzianką było to, że właściciele, którzy wynajęli ten lokal na ten cel, NIE ZNISZCZYLI STARYCH elementów rzeźbiarskich i ściennych ornamentów!

    Współwłaściciel sklepu, młody 33 letni, pełny energii i sympatii do swoich klientów i z pasją w oczach p. Adam Wońcisz, przyznaje, że ze szczególną delikatnością i szacunkiem podeszli do tematu zachowania owych dodatków, które nadają charakter temu wnętrzu. Brawa też dla wcześniej wymienionej perfumerii, że tez uszanowali owe detale.

    Wiem na 100%, że fasada Puławska 24 jest w rejestrze budynku, nie wiem jak się sprawa ma z wnętrzem. Ale teraz to już nie ma znaczenia, bo została zachowana ciągłość historyczna wnętrza. Wielka radość.

Sklep nie ma nazwy, może macie propozycje??

 

A swoją drogą, warto u nich się zaopatrywać, genialne produkty.

Daniel Echaust

Społeczny Opiekun Zabytków

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski