W Pruszkowie ma powstać meczet

    Dzisiaj rano jeden z naszych informatorów dostarczył do naszej redakcji kolejną garść ciekawych informacji z miasta. Wśród nich jest jedna, która zapoczątkowała głośną debatę w naszym zespole. Chodzi o plany budowy meczetu w Pruszkowie.

W dobie globalizacji nie dziwi nikogo fakt, że nawet w kraju o przeważającej liczbie katolików pojawiają się liczebne mniejszości innych wyznań, w tym także islamu. Wyznawcy pragnął budować świątynie, w których będą mogli tworzyć wspólnotę. Do tej pory w Pruszkowie nie było miejsca, w którym muzułmanie mogliby się wspólnie modlić. Warto podkreślić – do tej pory.

Teren pod budowę jest przygotowany, a roboty mają rozpocząć się już za kilka miesięcy. Wykonawca jednak milczy co do planów co ma być zbudowane w tym kojarzonym przez mieszkańców miejscu. To nie koniec informacji. Fundatorem meczetu jest podobno szejk Hamdan bin Mohammed bid Rashid al Maktoum, a architektem twórca meczetu w Gdańsku.

Temat wyznawców islamu nadal budzi kontrowersje wśród wielu Polaków, podobnie może być w Pruszkowie. Czy świątynia dla muzułmanów to dobry ruch? Zapraszamy do konstruktywnej dyskusji w komentarzach.

za; PRinformacje – rzetelny dziennik z Pruszkowa

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski