Połowa warszawiaków nie interesuje się sprawami swojego miasta.

     Od lat o tym problemie piszemy, że świadomość naszych mieszkańców gdzie są, kim są, gdzie mieszkają jest na coraz gorszym poziomie. Jakby na potwierdzenie naszych słów artykuł poniżej!   

   „Według danych przedstawionych w Barometrze Warszawskim, czyli regularnych badaniach jakości życia w mieście prowadzonych przez ratusz, 40 proc. mieszkańców stolicy mało interesuje się sprawami miasta, a kolejne 14 proc. nie interesuje się Warszawą w ogóle. Można więc powiedzieć, że aż 54 proc. mieszkańców nie chce wiedzieć, co planuje wybudować ratusz, które drogi zostaną wyremontowane i czy w najbliższej okolicy powstanie nowe publiczne przedszkole”.

Według danych przedstawionych w Barometrze Warszawskim, czyli regularnych badaniach jakości życia w mieście prowadzonych przez ratusz, 40 proc. mieszkańców stolicy mało interesuje się sprawami miasta, a kolejne 14 proc. nie interesuje się Warszawą w ogóle. Można więc powiedzieć, że aż 54 proc. mieszkańców nie chce wiedzieć, co planuje wybudować ratusz, które drogi zostaną wyremontowane i czy w najbliższej okolicy powstanie nowe publiczne przedszkole.

W 2013 roku ten stosunek wynosił 30 do 14 proc., czyli miastem nie interesowało się 44 proc. badanych. Widzimy więc aż 10-punktowy wzrost. W ostatnim, listopadowym badaniu (wyniki ogłoszono pod koniec stycznia) po raz pierwszy liczba niezainteresowanych sprawami miasta przekroczyła liczbę zainteresowanych.

Bardzo szybko maleje też grupa najlepiej poinformowanych mieszkańców: pięć lat temu 12 proc. pytanych deklarowało, że bardzo uważnie śledzi informacje na temat Warszawy, w ubiegłym roku – tylko 2 proc. Warto też spojrzeć na źródła informacji: 50 proc. badanych nie czyta lokalnej prasy, nie ogląda programów telewizyjnych ani nie słucha audycji poświęconych Warszawie. W 2013 roku przyznawało się do tego jedynie 12 proc. badanych.

za; warszawa.wyborcza.pl

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły