Ochota przeciwko plastikowi!

    „Rusza kampania antyplastikowa, w której przekonujemy, że da się i można ograniczać używanie jednorazówek! To zachęta do ograniczania używania plastiku w naszym otoczeniu. Krok po kroku, bo plastik, choć wygodny, to zło dla środowiska.

Wierzymy, że prawdziwe zmiany zaczynają się od drobiazgów, od zmiany myślenia, podejścia i wreszcie nawyków. Dlaczego dzielnica angażuje się w takie działanie? Ponieważ jesteśmy najbliżej mieszkańców i możemy podjąć próbę zainspirowania ich do różnych działań!” – powiedziała burmistrz Ochoty Katarzyna Łęgiewicz. Dzielnica ochota jest pomysłodawcą akcji.

Zachęcamy także do włączenia się do tej akcji lokale gastronomiczne z Ochoty – mamy specjalne naklejki do oznakowania tych miejsc, w których nie używa się słomek z plastiku i jednorazowych kubków. Akcję będziemy także prowadzić w ochockich placówkach oświatowych, gdzie jednorazówki są bardzo często w stałym użyciu. A zaczynamy oczywiście od siebie – czyli eliminujemy butelkowaną wodę i jednorazowe kubki z urzędowych sal.

Nie mamy złudzeń, że cały plastik natychmiast zniknie z naszego otoczenia, ale jeśli następnym razem na zakupach komuś zadrży ręka zanim weźmie kolejną plastikową torebkę, to już coś! Albo zamieni jednorazowy kubek na własny – wielorazowego użytku – to świetnie! (BPUDO)”

za; iochota.pl

    Za kreację kampanii odpowiada nasze zaprzyjaźnione Studio Full Glass, które jest autorem naszej strony 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.