Nowe ogrodzenie cmentarza wilanowskiego – zgodne ze sztuką rewitalizacji

     1 lipca 2018 roku publikowaliśmy na Portalu Warszawskim informacje o tym, że w Wilanowie rozpoczęte zostały pracę renowacji cgelanego ogrodzenia; https://portalwarszawski.com.pl/2018/07/01/ruszyl-remont-zabytkowego-cmentarza-w-wilanowie-ale-czy-aby-pod-kontrola-konserwatora/?fbclid=IwAR1xT6p1PAJV0ANpBOyYJaW4NG2UMo4G86ZhJmh1ET9hGLBjjxw-Txt__NU

To jedno z najciekawszych rozwiązań w Warszawie, które zostało zaprojektowane w wieku XIX przez samego Henryka Marconiego w 1860 roku, było moim szczególnym oczkiem w głowie. Po pierwsze znajduję tam się mój grób rodzinny, po drugie jako Społeczny Opiekun Zabytków mam obowiązek pilnować starej warszawskiej, zabytkowej tkanki.

To prawda. Prace szły bardzo wolno i się przedłużały, ale efekt końcowy jest imponujący. Jak wcześniej wspomniałem, ceglana konstrukcja nie była łatwa do wypalania, dlatego też obserwowałem pilnie  tę mrówczą pracę.

Proboszcz konsultował wszelkie prace z biurem konserwatora miejskiego, bardzo pilnował się uzgodnień i trzeba przyznać, że efekt końcowy jest wspaniały.

Sami zobaczcie przed i po;

zdj; Daniel Echaust, Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły