Sekrety Mazowsza. Świąteczna, wyjątkowa wycieczka z Portalem Warszawskim

    Portal Warszawski we współpracy z WawaGra, zapraszają na absolutnie kompletnie nowe wycieczki po Mazowszu i nie tylko! Będzie się dziać! Obiecujemy! Pierwsza wycieczka już 01/12/18 roku!

Od trzech lat, na naszych wycieczkach mamy wspaniałą frekwencję dlatego, że w bardzo szczegółowy sposób przedstawiamy historię miejsc, które na co dzień są niedostępne dla turystów. Poza tym kierujemy się miłością do naszej pracy i do naszych gości!

    Tym razem proponujemy wycieczkę śladami wierzeń przedchrześcijańskich na Mazowszu. Odwiedzimy m.in. okolice Głupianki nad Świdrem z uroczyskiem Joście, gdzie do tej pory kultywowany jest ciekawy zwyczaj związany z równonocą wiosenną.

Co zobaczymy?

Kopiec Kościuszki we wsi Krępa koło Maciejowic, miejsce pojmania najwyższego naczelnika Tadeusza Kościuszki obok którego znajduje się rezerwat florystyczny.

Podzamcze – zwiedzanie zespołu parkowo pałacowego rodziny Zamoyskich. Historia Podzamcza to wydarzenia związane z obroną prawego skrzydła bitwy maciejowickiej 10.10.1794 jak również fascynujące losy rodziny Zamoyskich. Dobra  Maciejowickie utworzona przez Stanisława Kostkę Zamoyskiego słynęły z wzorcowych, jednych z największych w Europie szkółek drzew i krzewów ozdobnych. W parku poszukamy nie tylko pozostałości po pysznie urządzonym ogrodzie ale również ciekawostek dendrologicznych takich jak Wierzba Rożyńskiego czy Akacja Karolina Zamoyska. 

W parku pokaz ładowania historycznej broni czarnoprochowej z demonstracyjnymi strzałami.

Ognisko z kiełbaskami, regionalnym bigosem i degustacją lokalnych nalewek a przy ogniu gawędą o historii południowo-wschodniego Mazowsza. Uwaga w czasie ogniska towarzyszyć nam będzie sokolnik!

Maciejowice – zwiedzanie jedynego w Polsce muzeum którego ekspozycja poświęcona jest osobie rysownika, kompozytora, inżyniera, generała Tadeusza Kościuszki.

Odwiedzimy także Podobłocie koło Trojanowa, gdzie znajdują się pozostałości grodziska, w których odnaleziono gliniane tabliczki ze śladami pisma z IX w. – jest to zapewne najstarszy ślad chrystianizacji dzisiejszych ziem polskich. 

Trojanów – pierwszym wzmiankowanym właścicielem Trojanowa był Mikołaj Powała herbu Ogończyk, znamienity rycerz Małopolski. W początku XVI wieku Trojanów należał do rodziny Trojanowskich. Za Trojanowskich został najprawdopodobniej wzniesiony pierwszy dwór obronny w miejscu obecnego pałacu w typie wili włoskiej. Obecnie pałac mieści w swych wnętrzach luksusowy hotel spa. W Trojanowie poznamy niezwykłe dzieje rodziny Ordęgów i spróbujemy rozwikłać tajemnicę pewnej zbrodni, która wstrząsnęła ziemiańskim światem.

1.12.18 rok!

7.45 zbiórka uczestników na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki (od strony Kinoteki).

8.00 wyjazd w kierunku Głupianki

Około godziny 20.00 planowany powrót do Warszawy.        

Cena: 130 zł/uczestnik

Cena zawiera: całkowity koszt realizacji wyjazdu zgodnie z programem (koszt transportu, bilety wstępu, organizację ogniska, jedzenie, ubezpieczenie NNW, podatek, opiekę kwalifikowanych przewodników na całej trasie przejazdu).

Cena nie zawiera: wydatków własnych uczestników.

Wyjazd jest jak najbardziej przeznaczony dla dzieci od 8 roku życia. Zapisy i rezerwacja do 24.11.18 roku

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Szczegóły dotyczące rezerwacji, płatności itd prosimy kierować na maila;
 kontakt@portalwarszawski.com.pl i info@wawagra.waw.pl

Portal Warszawski, WawaGra

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski