Warszawa wzbogaci się o nowe kino – OH Kino

Patronami działu Kultura są:

reklama

     W ArtN – projekcie rewitalizacji terenów dawnej fabryki Norblina na warszawskiej Woli, pojawi się kino w odsłonie niedostępnej do tej pory w Polsce. Grupa Capital Park, inwestor projektu, podpisał umowę z operatorem sieci OH KINO. Swoje podwoje dla widzów otworzy ono wraz z uruchomieniem całego kompleksu ArtN – pod koniec 2020 roku. 

OH KINO w przyszłym projekcie ArtN zajmie powierzchnię 3.300 mkw. i będzie składać się z siedmiu sal położonych na 1. kondygnacji. Operatorem została sieć OH KINO, która zaproponuje swoim widzom zupełnie nowatorski format – kino butikowe. Koncept ten łączy najcenniejsze dla widzów cechy multipleksu oraz kin studyjnych. Jego głównym założeniem jest prezentowanie seansów filmowych na najwyższym poziomie multimedialnym i technologicznym – jak w multipleksie – ale w kameralnej atmosferze niczym w lokalnych kinach studyjnych. Dodatkowo przestrzeń kina będzie służyć jako miejsce spotkań, gali, pokazów prywatnych, a sale kinowe będą pełnić także funkcje konferencyjne.

    Przyszli widzowie będą mogli zetknąć się ze standardem niedostępnym wcześniej w Polsce. Każda z sal będzie sprzyjała kameralnemu podziwianiu filmów, a swoim standardem technicznym wyznaczać nową jakości odbioru filmów w multipleksach. Do projekcji będą wykorzystywane najnowsze osiągnięcia emisji dźwięku oraz obrazu, a widownia zostanie zorganizowana w sposób pozwalający widzowi wybrać formułę oglądania w klasie comfort bądź premium. Dodatkowo sale wyposażone będą w specjalne sofy, umożliwiające oglądanie filmu w pozycji półleżącej. Wnętrza sal kinowych będą utrzymane w designerskim, artystycznym stylu, zachowującym ducha vintage, znanego ze złotej ery amerykańskich kin studyjnych. W wystroju dominować będą naturalne materiały, takie jak drewno, nie zabraknie też elementów, nawiązujących do industrialnej przeszłości ArtN. Operator zadba o oryginalne oświetlenie, dostosowane m.in. do pór dnia czy roku. Także oferta gastronomiczna kina swoim standardem będzie wybiegać daleko poza to, co zastać można w klasycznych multipleksach – w ofercie kinowego baru nie zabraknie m.in. zdrowych przekąsek. Kino zostanie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – pojawią się dla nich specjalne, dedykowane miejsca. Na seans będzie można także wejść z psem-przewodnikiem.

    OH KINO to jeden z najmłodszych graczy na polskim rynku. Sieć w ciągu ostatnich 18 miesięcy uruchomiła już  3 kina – we Wrocławiu, Oławie i Mysłowicach i dalej dynamicznie się rozwija. Przygotowuje się do otwarcia kolejnych 12 lokalizacji na terenie Polski do końca 2021 roku.

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły