Ogromne korki na Pradze przez deptak na Ząbkowskiej? Manipulacja (video)

     Testowe zamknięcie ul. Ząbkowskiej jednym się podoba, innym nie. Pisaliśmy o przeciwnikach tego rozwiązania, dziś publikujemy opinię Targowa dla ludzi;

      „Ogromne korki na Pradze przez deptak na Ząbkowskiej? Manipulacja!

Dziś ostatni dzień roboczy funkcjonowania deptaka na ulicy Ząbkowskiej. Po 2 miesiącach osoby jeżdżace samochodami przyzwyczaiły się do nowej organizacji ruchu. Niestety wiele osób manipuluje przekazem i twierdzi, że na Pradze występują olbrzymie korki, przyczyną ma być 300 metrowy deptaka na brukowym odcinku Ząbkowskiej. Jest to zwykła manipulacja – korki są MNIEJSZE niż przed zmianą organizacji ruchu.

Dziś o 8:05 – podczas porannego szczytu komunikacyjnego – w ostatnim dniu roboczym funkcjonowania deptaka sprawdziliśmy, jak wygląda rzeczywistość.

Zresztą – Sami zobaczcie.

(Na Ząbkowskiej pusto, na Markowskiej pusto, Brzeska przejeżdza płynnie – pojedyńcze auta przy skrzyżowaniu z Kijowską, podobnie jest na Kijowskiej gdzie bez problemu można włączyć się do ruchu i zwykle wystarczy poczekać jeden cykl świateł, aby skręcić w Targową).

Samochodów jest wyraźnie MNIEJ niż przed zrobieniem deptaka. Widać, że kierowcy zaczeli jeździć innymi drogami, część być może skorzystała z alternetywnych środków transportu.
Właśnie o to chodzi!

Na takich zmianach korzystają wszyscy. Dzięki ograniczniu ruchu aut w Warszawie jest mniejszy hałas, mniejszy smog, na ulicach jest też bezpieczeniej.

Szanowni Państwo Hanna Gronkiewicz-Waltz Renata Kaznowska Michał Andrzej Olszewski liczymy, że takie zmiany będą wprowadzone na stałe! „Miasto dla ludzi” to właśnie powinien być kierunek, w którym zmierza Warszawa

za; Targowa dla ludzi

https://www.facebook.com/targowadlaludzi/videos/260993837872221/

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły