Atak na cudzoziemca w Warszawie…winna znów Legia???

    Przemierzyliśmy miliony godzin warszawską komunikacją, i nigdy nas to nie spotkało i nigdy nie byliśmy świadkami takich sytuacji. Czy to pech chce, ze zawsze ludziom o lewicowych poglądach to się trafia??? Tym bardziej, że stara poczciwa, warszawska Legia, założona przez Piłsudskiego,  dla obrońców tzw. demokracji to organizacja faszystowska! Szkoda tylko, że te wydarzenia są wszystkie do siebie podobne! Strasznie mało kreatywni są ci napastnicy!

Oddajmy głos bohaterce, wpis sprzed doby!

    „[EDIT: sprawa jest w prokuraturze, została także opisana Biurowi Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warszawy. dziękuję za szybką i sprawną reakcję Hejtstop oraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. mam nadzieję, że zainteresują się nią także władze Legia Warszawa, jako że brak tolerancji dla rasizmu jest jednym ze standardów UEFA.

dziękuję także za wszystkie wiadomości – niektóre miłe, a niektóre przeciwnie, bo mówicie, że padacie/padaliście ofiarą podobnych sytuacji. utwierdziło mnie to w smutnym przekonaniu, że nie są one tak indcydentalne, jak chcielibyśmy myśleć. a wbrew przypuszczeniom, którym wiele osób dało wyraz, kocham ten kraj, tylko chciałabym, żeby wszyscy czuli się w nim bezpiecznie – także nasi zagraniczni przyjaciele, znajomi, partnerzy, partnerki, małżonkowie oraz nieznajomi, którzy obok nas żyją, pracują, zwiedzają. dlatego mam nadzieję, że spotkam panów ze zdjęcia ponownie, ale już w nie w tramwaju, a w sądzie. nie jesteście anonimowi i zrobię wszystko, żebyście nie pozostali bezkarni.]

pragnę wszystkim pokazać mordy polskich tzw. patriotów, którzy zwyzywali jadącego tramwajem kierowcę uber eats, następnie mnie, kiedy stanęłam w jego obronie, w tzw międzyczasie chwaląc się, że „oni biletu nie kasują, bo nie muszą, bez biletu jeżdżą, hehe”, a kiedy dwa razy mniejszy od nich chłopak wysiadł przerażony, postanowili pouczyć mnie, co mnie spotka, jak „więcej takich wpuścimy do Europy”; nie ma, jak sądzę, potrzeby przytaczać całego wywodu. pozdrawiam także resztę pasażerów, szczególnie mężczyzn w wieku reprodukcyjnym, którzy bez słowa obserwowali całą sytuację – nie tylko wyganianie z tramwaju na oko 20-letniego chłopaczka, ale też, kiedy jeden z panów uznał, że najlepiej przybliży mi pewne treści, jak nade mną stanie, a ja dostałam chyba migotania komór ze strachu, bo nie wyglądał, jakby cokolwiek miało powstrzymać go przed sięgnięciem po komunikaty niewerbalne, gdybyśmy się jednak nie zrozumieli. jak to się stało, że pozwalamy się terroryzować dwóm podpitym byczkom? czy może po prostu większość jednak po cichu podziela pogląd, że „ciapaty” to nie ma prawa jeździć obok nich? w sumie nie wiem, co mnie bardziej przeraża, ale wracam bardzo wkurwiona; zwłaszcza na myśl o tym, z jaką serdecznością spotykałam się w jakimś Iranie, Pakistanie czy Turcji, czy to pracując, czy podróżując. i jest mi strasznie wstyd.

PS wysiadając, jeden z nich dumnie krzyknął „stop islamizacji europy”. mam nadzieję, że Ci z Was, którzy czują się nieco bardziej cywilizowani, ale wznoszą podobne hasła, ucieszą się na wieść, z kim stoją pod sztandarem.”

fot. Piotr Galas – GeoS

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski