Tramwaje Warszawskie przestawiają się na białe ekrany

       Spółka Tramwaje Warszawskie przeprowadza modernizację 68 elektronicznych tablic systemu informacji pasażerskiej, wyświetlających czas rzeczywisty do przyjazdu tramwaju. Zakres prac obejmuje wymianę najstarszych tablic w ciągu alej Jerozolimskich i Grójeckiej, zainstalowanych w 2008 r., a także modernizację ekranów w ciągu Trasy W-Z, Targowej i al. Zielenieckiej.

W nowych tablicach zastosowano diody RGB. To zauważalna zmiana dla pasażerów – pozwalają one bowiem na wyświetlanie informacji w różnych kolorach, a nie tylko na pomarańczowo. Ostatnio – korzystając z możliwości nowych tablic – spółka dokonała zmiany i stosowany jest kolor biały. – Montujemy wyświetlacze z białą czcionką, bo dzięki większemu kontrastowi pomiędzy literami a czarnym tłem napisy jazdy są lepiej widoczne w słoneczne dni oraz dla osób niedowidzących. Wynika to z wytycznych przyjętych dla wszystkich przewoźników w Warszawie – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Białe wyświetlacze pojawiły się po raz pierwszy w autobusach Arrivy, które wyjechały na ulice w grudniu 2016 r. Od tamtej pory są one standardem w kolejnych kontraktach z nowymi przewoźnikami i w przypadku dostaw nowych pojazdów.

W sumie, jak wyliczają Tramwaje Warszawskie, funkcjonuje już 176 tablic z informacjami o czasie przyjazdu tramwajów, który wyliczany jest przez algorytmy na podstawie danych z GPS o pozycji pojazdu. – Gdy wymieniamy wyświetlacze na nowe, to montujemy już je z białą czcionką. Jest już 72 jeśli wliczymy, te świeżo zamontowane przy stacji metra Centrum – mówi Dutkiewicz.

za; Transport Publiczny

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski