Dunkin’ Donuts właśnie podał informację, że znika ostatecznie z Polski.

      „Dunkin’ Donuts pojawił się w Polsce po raz drugi w 2015 roku (pierwszy raz działał w latach 1996-2002), za sprawą firmy Varsovia Food Company. Nabyła ona franczyzę na prowadzenie kawiarni sprzedających głównie typowe amerykańskie donuty, czyli kolorowe i bardzo słodkie przysmaki przypominające nasze pączki. Oferowano je w dość wysokiej – jak na polskie warunki – cenie – 4,90 zł za jeden donut. Taniej jeden pączek można było mieć, gdy od razu kupiło się ich sześć lub nawet 12. W ofercie sieci były też m.in. bajgle i kawa.

Pierwszą kawiarnię Varsovia Food Company otworzyła na warszawskim Wilanowie jesienią 2015 roku. Firma chciała w ciągu kilku lat zbudować nad Wisłą sieć minimum 44 kawiarni Dunkin’ Donuts. Następne lokale otwierano w Warszawie i w Łodzi. W szczytowym okresie działało ich około 8.

Większość lokali Dunkin’ Donuts już została zamknięta

Jednak słabe obroty sprawiły, że w ostatnich kilkunastu miesiącach kolejne punkty zamykano – zniknęły m.in. wszystkie trzy kawiarnie w Łodzi oraz lokale w Galerii Północnej i przy Nowym Świecie w Warszawie. Nie udał się też test kawiarni w Galerii Rondo Wiatraczna. Ostatnio działały tylko trzy lokale w stolicy, które wkrótce zostaną również zamknięte. O tej decyzji franczyzobiorca Dunkin’ Donuts poinformował na swojej stronie na Facebooku.”

za; businessinsider.com.pl

zdj. Warszawa w Pigułce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.