Co z miejscami parkingowymi w Wilanowie. Pyta radna PiSu, my odpowiadamy!

    
     Rafał Trzaskowski przedstawił pomysł na warszawskie parkingi. Bardzo szybko zareagowała radna PiSu pytając co z Wilanowem!
Zatem nawiązaniu do sztucznego sporu  kandydatów, i pytania Pani Radnej, prezentujemy Nasze stanowisko w sprawie.

   Wielopoziomowy P+R dla Powsina/Konstancina powinien powstać na parkingu Tesco przy metrze Kabaty – analogicznie jak duży (lecz i tak za mały!) P+R na Młocinach. Docelowo należy zapewnić Konstancinowi P+R gdzieś przy torach w Konstancinie, i uruchomić SKM Konstancin – PKP Okęcie – PKP Zachodni – PKP Gdański (bo na średnicy nie ma miejsca) lub PKP Główny. Można też przedłużyć tą SKM do Legionowa/Nieporętu. Ale to będzie możliwe dopiero po przebudowie Zachodniego i Średnicy.

   Niemniej planowanie i projektowanie należałoby zacząć już, ażeby z realizacją wyrobić się równo z PKP. Można rozważyć również P+R na krańcówce Wilanowskiego Tramwaju (budowa rozpocznie się w przyszłym roku), w rejonie POW – ale przy gotowych połączeniach drogowych między Wilanowem a Ursynowem (Branickiego, POW, później również Ciszewskiego) dojazd do Metra będzie zapewne w większości przypadków bardziej opłacalny niż przejazd Tramwajem. Sytuację może zmienić dopiero Tramwaj wzdłuż Wilanowskiej.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski