Na Bemowie znów wojna POPiSowska

„Wczoraj, w  środę 8 sierpnia o godz. 12.00 kolejna kontynuacja sesji Rady Dzielnicy Bemowo z ….. listopada 2017 roku!!!

Sesja dotyczyła odwołania przewodniczącego Rady Marka Cackowskiego z PIS, którego odwołania domaga się WIĘKSZOŚĆ radnych. W celu zachowania swojej posady Pan Cackowski nie powstrzymuje się przed paraliżem działania Rady Dzielnicy – co trzy miesiące na samym wstępie obrad ogłasza otwarcie oraz natychmiast przerywa obrady na kolejne 3 miesiące. W tak skandaliczny sposób PIS unieważnia cały sens wyborów, bo skoro wybrani przez mieszkańców radni nie mogą zgodnie ze swoja wolą wybrać i odwołać przewodniczącego to znaczy że to całe wybory tracą sens. Nieważne jakie się ma poparcie – u władzy ma być tylko PiS!!!


To nie wszystko – przekładanie tej sesji oznacza, że nie mogą odbyć się żadne inne sesje poświęcone bardzo ważnym sprawom dla Bemowa i jego mieszkańców. Od listopada nie odbyła się żadna sesja radnych, radni nie mogli przyjąć choćby uwag do projektów planów miejscowych dla Jelonek, Chrzanowa i Karolina, nie mogli przyjąć uchwały w sprawie koncepcji zwężenia ul. Górczewskiej ani odnieść się do kolejnych odwoływanych i zaniedbanych inwestycji. Nie mogą odwołać nieudolnych burmistrzów z PIS i PO, bo jak nie ma sesji, to jak to zrobić?
Niestety na to wszystko PIS ma przyzwolenie ze strony warszawskiej PO i prezydent H. Gronkiewicz-Waltz, która nie robi nic aby ukrócić takie łamanie statutu dzielnicy. Zamiast walczyć z PiS o standardy demokracji, PO woli utrzymać sojusz z PiS na Bemowie pomimo, że nie mają większości do rządzenia dzielnicą. Nasze próby kontynuacji Rady i odwołania przewodniczącego z PiS zostały przez władze miasta oraz radnych PO w Radzie Warszawy odrzucone. W ten sposób stanęli w jednym szeregu z PiS-em, z którym rzekomo walczą o przestrzeganie demokracji. Jak widać jest to tylko zwykła „ściema”.


Zachęcamy aby przyjść i zobaczyć na żywo jak wyglądają ludzie, którzy zawłaszczyli naszą dzielnicę i jak nie mają żadnych skrupułów przez deptaniem demokracji. Sesja odbędzie się w środę o godz. 12.00 w sali sesji Urzędu Dzielnicy Bemowo.”

za; Bemowska Wspólnota Samorządowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.