SLD wystawiło swego kandydata na prezydenta Warszawy!

Nowym kandydatem SLD na prezydenta Warszawy będzie były poseł i rzecznik Ruchu Palikota Andrzej Rozenek – dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w Sojuszu. Dziś zarząd stołecznego Sojuszu cofnął rekomendację do startu w stolicy Andrzejowi Celińskiemu.

Andrzej Rozenek należy obecnie do SLD. Raz już, w 2014 roku, kandydował na włodarza stolicy (utworzył własny komitet wyborczy). Otrzymał 2,28 proc. głosów w pierwszej turze wyborów.

Jak pisał portal niezalezna.pl we wrześniu ub.r., Rozenek wziął udział w spotkaniu we Włocławku z byłymi funkcjonariuszami Milicji Obywatelskiej i służby bezpieczeństwa PRL. Podczas niego omówiona została strategia „totalnej opozycji” przeciwko obniżce emerytur PRL-owskich mundurowych.

Wówczas Rozenek zapowiadał wsparcie w sądzie dla byłych aparatczyków, którzy mieliby walczyć o emerytury z rządem.

(…) Chcemy na te pierwsze sprawy wysłać najlepszych prawników, jakimi dysponujemy. (…) Zadeklarował swoją pomoc profesor Chmaj, profesor Widacki, wreszcie rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Wszyscy chcą uczestniczyć w pierwszych rozprawach. Mało tego, osoby zaufania publicznego, takie które są zaangażowane w nasz protest, jak np. minister Milczanowski, czy generał Dukaczewski, czy generał Rabacki, chcą uczestniczyć w tych rozprawach. To jest bardzo ważne, ponieważ jaka się linia orzecznictwa ukształtuje się na tych pierwszych rozprawach, takie będą potem tego skutki. Tak potem prawdopodobnie będą następne sądy orzekać – mówił.

za; niezależna.pl

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły