Warszawiacy mają szansę, aby otrzymać 100 proc. ekodotacji na wymianę pieca przed sezonem grzewczym.

     „Dodatkowy nabór wniosków o dofinansowanie trwa do końca lipca. Z początkiem września rusza kolejna tura przyznawania pieniędzy na 2019 rok.

  • Aby otrzymać pieniądze na wymianę tzw. kopciuchów, czyli starych pieców węglowych wystarczy złożyć wniosek do Biura Ochrony Środowiska Warszawy. 
  • – Likwidujemy ostatnią z barier. Chcemy by jak największa grupa mieszkańców mogła przyspieszyć decyzję o wymianie przestarzałej instalacji na ogrzewanie gazowe czy podłączenie do sieci ciepłowniczej – podkreśla Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. 
  • „Zielone wsparcie” może pokryć do 100 proc. kosztów modernizacji kotłowni. 

Dotychczas warszawiacy przy zmianie sposobu ogrzewania mogli korzystać z finansowego wsparcia i otrzymać do 20 000 złotych. Ekodotacje na wymianę instalacji grzewczej pokrywają nawet 75 proc. wartości inwestycji.

Teraz pulę dofinansowania uzupełnia „Zielone wsparcie do 100 proc.”. Jest to element pilotażowego programu osłonowego, który umożliwia uzyskanie środków do pokrycia „wkładu własnego dla osób, które uzyskały ze środków budżetu Warszawy dotację na realizację inwestycję polegającej na modernizacji kotłowni i likwidują piec na paliwo stałe”.

Wsparcie udzielane jest na podstawie kryteriów dochodowych. Jego wysokość zależna jest liczby osób w gospodarstwie domowym, a także ewentualnej niepełnosprawności domowników. Wysokość pomocy może wynieść od 50 do nawet 100 proc. wkładu własnego w inwestycję. Wnioski o wsparcie należy składać w ośrodkach pomocy społecznej.”

więcej tu; http://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-srodowiska/warszawa-dodatkowy-nabor-wnioskow-na-wymiane-pieca-przed-sezonem-grzewczym,110622.html

zdj. Kurier Szczeciński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.