Aż 3 wypadki z udziałem rowerzystów miały miejsce na terenie powiatu warszawskiego zachodniego w ciągu ostatnich dwóch dni

    Do pierwszego ze zdarzeń doszło w poniedziałek, 9 lipca, około godziny 22.00. Na ul. Kolejowej przy skrzyżowaniu z ul. Wiosenną w Łomiankach miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek drogowy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że doszło do zderzenia kierującego volkswagenem, który jechał w kierunku Gdańska, z rowerzystką. Potrącenie miało miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych. Niestety, pomimo natychmiast podjętej reanimacji, 16-letnia mieszkanka Łomianek zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin trwały czynności procesowe. Oprócz służb ratunkowych, obecni byli prokurator oraz biegły w zakresie wypadków w ruchu drogowym. Prowadzone śledztwo przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Żoliborz oraz policjantów pozwoli na ustalenie dokładnych okoliczności wypadku.

     Drugi wypadek z udziałem rowerzystki miał miejsce we wtorek, 10 lipca, przed godziną 10.00.
Kobieta została potrącona przez tira na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Błonie-Wieś. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe: straż pożarna z Błonia, policja i pogotowie ratunkowe. Poszkodowana, helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) została przetransportowana do szpitala. Według nieoficjalnych informacji, jej stan jest ciężki, ale stabilny.

     Do trzeciego zdarzenia doszło w Łomiankach, prawie w tym samym miejscu, w którym miał miejsce wypadek poniedziałkowy – na drodze krajowej nr 7, w pobliżu skrzyżowania ul. Wiślanej i Kolejowej. We wtorek, 10 lipca, około godziny 18.00, 60-letni rowerzysta został potrącony przez autobus relacji Płońsk-Warszawa. Trafił do szpitala. Kierowcy poruszający się w kierunku Warszawy musieli liczyć się z utrudnieniami, trasa została bowiem na kilka godzin zablokowana.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych.

za; http://zachodniemazowsze.info/2018/07/potracenia-rowerzystow-lomiankach-bloniu-16-letnia-dziewczyna-zyje-dwie-osoby-sa-ciezko-ranne-foto-wideo/

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski