Proponujemy zielone targi w każdej dzielnicy, bo Warszawa na nie zasługuje

     „– Na początek proponujemy zielony targ przy Pałacu Kultury, w obrębie Placu Defilad – powiedział kandydat PSL Jakub Stefaniak, w trakcie niedzielnej konferencji. Zauważył, że to miejsce, „które dzisiaj straszy, a są różne koncepcje, aby zamieniło się w piękny teren zielony”. – To jednak nie musi być tylko wyłącznie park. To może być również miejsce, gdzie znajduje się slow-foodowy bazarek, który jest bezpłatny dla wszystkich producentów żywności z Warszawy i okolicy – podał.

Jak przypomniał Stefaniak, na takich bazarkach można „sprzedawać produkty na podstawie ustawy o sprzedaży bezpośredniej, funkcjonującej od 2011 roku, a przygotowanej przez PSL”.

Kolejnym miejscem, które mogłoby gościć taki bazarek, taki zielony targ, to jest ogród działkowy przy ul. Odyńca” – powiedział Stefaniak. Jak przypomniał, to „jeden z najstarszych ogrodów działkowych i miejsce, które już było w orbicie zainteresowań deweloperów”. Dodał, że terenem zainteresowane było też miasto. – Pojawił się pomysł, aby tam stworzyć otwartą przestrzeń miejską – podał.

Niestety, pomysł upadł, bo poza ideą nie było żadnej koncepcji, która mogłaby zostać zrealizowana. Nie było też porozumienia z działkowcami – zauważył kandydat na prezydenta stolicy.

Stefaniak powiedział, że „w każdym miejscu, w którym są ogródki działkowe w Warszawie, taki zielony bazar mógłby powstać”. – Na takim bazarze mogliby produkty sprzedawać nie tylko ci, którzy przyjadą z nimi do Warszawy, ale także ci, którzy te produkty uprawiają w swoich ogródkach – zauważył.

– Mógłby tam przyjść każdy, kto chciałby zjeść ekologiczne, slow-foodowe śniadanie. Mogliby tam przychodzić także turyści – dodał. Zauważył, że nie można likwidować ogródków działkowych w mieście, bo to są zielone płuca miasta. – Jest to bardzo ważna część broni w walce ze smogiem – zaznaczył.”

za; http://www.rdc.pl/informacje/stefaniak-obiecuje-zielone-targi-w-kazdej-dzielnicy-na-poczatek-plac-defilad/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.