ZDM ma poważny problem z Marynarską – musi ją zwęzić kosztem czegoś

    „Przebudowa Marynarskiej od samego początku powoduje same problemy. Najpierw drogowcy nie potrafili się dogadać z kolegami z GDDKiA w sprawie przejęcia gruntu przy estakadach, a później przez przełożenie magistrali cieplnej, która dziwnym trafem nie znalazła się od początku w planach inwestycji. No i przebudowa Marynarskiej złapała roczne opóźnienie.

Teraz Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych próbuje ratować sytuację. – Jest koncepcja zwężenia Marynarskiej do jednego pasa ruchu w każdym kierunku. Dzięki temu wykonawca będzie mógł zakończyć budowę do końca roku – mówi Małgorzata Gajewska z ZMID. A co na to urzędnicy z Ratusza?? – Do nas taki wniosek o zmianę organizacji ruchu jeszcze nie wpłynął – mówi Bartosz Milczarczyk (37 l.), rzecznik magistratu. Jak się dowiedzieliśmy, jeżeli ten kuriozalny pomysł wpłynie do Ratusza, wtedy eksperci z Biura Polityki Mobilności i Transportu ocenią jaki wpływ miałaby taka zmiana. Miejmy więc nadzieję, że nie zgodzą się na taki wariant.

Marynarska nie jest pierwszą inwestycją z którą ZMID nie daje sobie rady. Wszyscy pamiętamy dziewięciomiesięczną obsuwę na budowie wiaduktu w ciągu 17 Stycznia – Cybernetyki. Albo wiaduktu na Andersa, który był gotowy, ale niestety nie można było go otworzyć, bo dojazd do przeprawy od strony Żoliborza był zbyt wąski dla miejskich autobusów.

za; Fakt 24

zdj. Fakt24

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły