Bilet metropolitalny dla mieszkańców podwarszawskich gmin w przygotowaniu. Znamy ceny

     Przygotowujemy się do wprowadzenia Biletów Metropolitalnych dla mieszkańców podwarszawskich gmin – mamy już kilkadziesiąt tysięcy kart do kodowania biletów, a w lipcu będą podpisywane pierwsze porozumienia z samorządami.

W magazynach Zarządu Transportu Miejskiego jest już pierwsza partia 75 tysięcy kart do kodowania Biletów Metropolitalnych. Z jednej strony jest na nich logo Warszawskiego Transportu Publicznego, a z drugiej miejsce na wzór graficzny przygotowany przez każdą gminę. Ogłoszony został również przetarg na wykonanie kolejnych 200 tysięcy kart. Mieszkańcy będą wyrabiali karty w swojej gminie a kodowali bilety w  Punktach Obsługi Pasażerów ZTM.

Nowe porozumienie zakłada trzy poziomy dofinansowania zakupu biletu przez gminy. I tak, np. pasażer rozliczający się z podatków w gminie, która podpisze porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego w ofercie Warszawa+3, za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych od września zapłaci tylko 120 zł, o 60 zł mniej niż dotychczas. A bilet 90-dniowy normalny imienny, ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokryje dany samorząd. 

     Takie rozwiązanie warszawski samorząd zaproponował wszystkim gminom aglomeracji warszawskiej, których mieszkańcy korzystają z komunikacji organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego. Zainteresowanie wyraziło 20 samorządów: Legionowo, Jabłonna, Stare Babice, Leszno, Raszyn, Wiązowna, Piaseczno, Sulejówek, Józefów, Góra Kalwaria, Wołomin, Nieporęt, Lesznowola, Otwock, Halinów, Ożarów Mazowiecki, Wieliszew, Radzymin, Pruszków i Kobyłka.

Kilka gmin przyjęło już potrzebne uchwały: Józefów, Otwock, Wiązowna i Stare Babice. Pierwsze porozumienia z gminami powinny zostać podpisane na początku lipca.

Ceny biletów, dofinansowanych przez samorząd będą następujące:

Warszawa+
Cena biletu
normalnego
Cena po zniżce
dla 1 progu dopłaty
(Warszawa+1)
Cena po zniżce
dla 2 progu dopłaty
(Warszawa+2)
Cena po zniżce
dla 3 progu dopłaty
(Warszawa+3)
bilet 30-dniowy      
1 i 2 strefa
180 zł 166 zł 150 zł 120 zł
bilet 30-dniowy
2 strefa
112 zł 98 zł 82 zł 72 zł
bilet 90-dniowy
1 i 2 strefa
460 zł 406 zł 390 zł 330 zł
bilet 90-dniowy
2 strefa
282 zł 250 zł 237 zł 212 zł

za; Warszawski Transport Publiczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.