Trzaskowski liderem z 43% poparciem wśród warszawiaków?

       Rafał Trzaskowski ma największe szanse na wygraną w wyborach na prezydenta stolicy – tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Kantar Public. Różnica między kandydatem Koalicji Obywatelskiej a znajdującym się na drugim miejscu Patrykiem Jakim wynosi 22 proc.

Wśród ogółu ankietowanych największym poparciem cieszył się Rafał Trzaskowski, zdobywając 43 proc. Drugą pozycję zajął Patryk Jaki z poparciem 21 proc., a trzecią – Jan Śpiewak z ośmioma procentami. Przy czym przypomnijmy, że Śpiewak oficjalnie swojego startu nie potwierdził. Kandydat jego stowarzyszenia oraz Razem, Zielonych i Inicjatywy Polskiej, z którymi Śpiewak zawiązał koalicję ma być znany na początku lipca.

Na kolejnych miejscach sondażu znaleźli się: Andrzej Celiński (6 proc.), Marek Jakubiak jako kandydat ruchu Kukiz’15 (4 proc.), Janusz Korwin-Mikke (3 proc.) i na końcu Piotr Ikonowicz z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej, Jacek Wojciechowicz i Justyna Glusman, którzy zdobyli po jednym procencie poparcia. Stawkę zamknął kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego Jakub Stefaniak, który zanotował zerowe poparcie.

(Kantar, PAP, TVN)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *