Kultowa „Mozaika” na Mokotowie, czyli o tym jak warto dbać o historię miejsc!

    „Mozaika” dla nas to miejsce kultowe. Kiedyś i…dziś. Pamiętamy jak warszawiacy, a szczególnie mokotowianie bali się co wyniknie z faktu, że Mozaika przejdzie w nowe ręce. I trzeba to sobie jasno powiedzieć. To była doskonała decyzja!

Właścicielem jest Turek, wspaniały facet, który wychowany w świecie bizantyjskim, rozumie, że o przeszłość się dba a nie ją niszczy. Że często to co nowe (szczególnie dziś w świecie szmiry) jest po prostu brzydkie i nie ma żadnej wartości.

Wygląd zewnętrzny nieruszony, wewnątrz nadano sznytu. Nie pochowano rur, instalacji, tylko zrobiono z nich architektoniczny atrybut. Piękna, bodajże marmurowa, posadzka została, dodane piękne oświetlenie z kinkietami w stylu art deco i współczesnym.

Gości wita pani w szatni, otwarta kuchnia i piękny bar oraz asortymenty ze starszych epok. Tu nic nie jest na siłę, a widać, że wszystko ma swoje uzasadnienie i sens. Dopełnieniem jest wspaniała obsługa, genialne jedzenie, i to, że w każdą sobotę organizowane są dancingi w roli głównej z djem, który grał tu od samego początku!

Nie cudne?

Na nowo zakochaliśmy się w Mozaice!

RODACY, UCZCIE SIĘ!

Tu też od lipca dostępne będzie MOKO.TU.

zdj. Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły