Ruch Narodowy buduje koalicję mającą wyprowadzić Polskę z UE

     „Deklarację Niepodległości 2018”, która zapowiada m.in. „podejmowanie działań zmierzających do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej”, podpisali w Warszawie przedstawiciele organizacji, które uczestniczyły w sobotnim kongresie Ruchu Narodowego.

98 delegatów z całego kraju wybrało też władze partii. Niemal jednogłośnie – przy jednym głosie przeciw oraz jednym wstrzymującym się – prezesem Ruchu Narodowego ponownie został wybrany Robert Winnicki. Jego zastępcą pozostał Krzysztof Bosak.

     Pod „Deklaracją Niepodległości 2018” podpisali się przedstawiciele Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego, Kongresu Nowej Prawicy i Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego oraz uczestniczący w kongresie przedstawiciele świata nauki i kultury.

W dokumencie zapisano m.in., że „dzięki wytrwałej mobilizacji Polaków musi nastąpić odrodzenie pełnej suwerenności kulturowej, gospodarczej i politycznej naszej Ojczyzny”.

– Naród musi odzyskać pełną swobodę samostanowienia we wszystkich aspektach życia wspólnotowego. Deklarujemy podejmowanie w tym kierunku niezbędnych działań, w tym działań zmierzających do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej, niszczącej suwerenność naszego kraju we wszystkich wyżej wymienionych aspektach – czytamy w dokumencie.

Robert Winnicki ocenił w rozmowie z PAP, że „Deklaracja Niepodległości 2018” jest „zaczynem budowania koalicji” na rzecz wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

– To będzie mechanizm, wokół którego będzie polaryzowała się scena polityczna w najbliższych latach – na eurozwolenników obejmujących prawie całą dzisiejszą klasę polityczną i eurosceptyków, wśród których prym będzie wiódł Ruch Narodowy – powiedział Robert Winnicki.

W jego ocenie jest to jeden z czynników, który sprawi, że na narodowców zagłosuje „spora część Polaków”. Dodał, że każdy może poprzeć „Deklarację Niepodległości” za pośrednictwem Internetu.

– Chcemy pod nią zebrać sporą liczbę podpisów także +ludzi znaczących+ i myślę, że ten proces będzie się rozszerzał – powiedział Robert Winnicki.

Pytany o spodziewany wynik RN w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych, Winnicki (który jest też posłem niezrzeszonym), zaznaczył, że narodowcy liczą na „samodzielne wejście do Sejmu, na samodzielny klub poselski”.

za; http://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarzenia/ruch-narodowy-buduje-koalicje-majaca-wyprowadzic-polske-z-ue,31994.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *