Miasto już chce zlikwidować Skwer Sierpnia 1944 i zdewastować zabytkową kolonię Wawelberga!

    Jeszcze nie skończyła się realizacja projektu do budżetu partycypacyjnego, a miasto już chce zlikwidować Skwer Sierpnia 1944!

Trwa wyłożenie projektu planu miejscowego rejonu Płocka- Wolska. Jeśli mieszkacie w tej okolicy – zapoznajcie się nim koniecznie! Jeśli nie – zobaczcie co zaproponowali nam urzędnicy i względem czego mieszkańcy już protestują – m.in.:
Przewidywana zabudowa Skwer „Sierpnia 1944” – skwer, o który mieszkańcy walczyli przez lata i w końcu udało się wywalczyć jego rewitalizację w ramach #budżetpartycypacyjny. Miasto przeznaczyło na ten cel kilkaset tys. zł, a prace są już na ukończeniu..

Przewidywana zabudowa na terenie zabytkowej Kolonii Wawelberga (teren między budynkami Górczewska 15a a Wawelberga 3).

Przewidywana zabudowa na terenie dawnego stadionu bocznego Sarmaty.
Niestety nie są to jedyne elementy które podnoszą mieszkańcom ciśnienie..

Tekst planu i inne ważne informacje znajdziecie tu: https://bip.warszawa.pl/…/Miejscowy_plan_zagospodarowania_p…

Publiczne dyskusje nt. planu odbędą się:
– 19 czerwca o godz. 17.00 w LO im. M.Kopernika, ul. J.Bema 76 – termin został oprotestowany ze względu na mecz polskiej reprezentacji podczas Mundialu dokładnie w tym samym czasie.
– 9 lipca o godz. 17.00 (termin dodatkowy), w siedzibie Urzędu m. st. Warszawy, przy ul. Marszałkowskiej 77/79, na parterze w Białej Sali.

Uwagi można składać do do 27 lipca – pamiętajcie, że konieczne jest złożenie uwag na piśmie; postulaty wypowiedziane podczas dyskusji nie są brane pod uwagę.

za; Wola Mieszkańców

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły