Na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości Boeing 787-9 Dreamliner i Boeing 737 MAX 8, zostały na stałe ozdobione biało-czerwonymi barwami

     W fabryce Boeinga w Everett zakończyło się właśnie malowanie najnowszego z Dreamlinerów w większej wersji 787-9. Wyjątkowa biało-czerwona maszyna zarejestrowana jako SP-LSC upamiętnia 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Do Warszawy samolot przyleci jeszcze w tym miesiącu.

Biało-czerwony Dreamliner o znakach rejestracyjnych SP-LSC jest trzecim z siedmiu zamówionych w 2017r. samolotów w większej wersji 787-9. Odrzutowiec zabiera na pokład 294 pasażerów (o 42 więcej niż mniejsza wersja 787-8). B787-9 ma prawie 63 metry długości, czyli jest o ponad sześć metrów dłuższy od każdego z ośmiu mniejszych. W „dziewiątce” na pokładzie do wyboru są fotele trzech klas: 24 w klasie biznes, które rozkładają się do płaskiego łóżka, 21 w ekonomicznej premium, 249 w ekonomicznej.

    Specjalne malowanie pozostanie na samolocie już na stałe. Na biało-czerwonym Dreamlinerze – podobnie jak dotychczas na wielu innych samolotach LOT-u – pojawi się także logo programu Niepodległa, które jest elementem obchodów 100-lecia odzyskania niedpodległości. Wyjątkowy biało-czerwony egzemplarz Dreamlinera będzie latał do Ameryki Północnej i Azji.

za; tvpinfo.pl

zdj. LOT

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski