Powstanie serial animowany „Kajko i Kokosz”. Docelowo mają powstać około 52 odcinki serialu.

    „Z przyjemnością informujemy, że nasza Fundacja podpisała umowę z warszawskim studiem animacji EGo FILM, które nabyło prawa umożliwiające stworzenie serialu na podstawie kultowej serii komiksów „Kajko i Kokosz” Janusza Christy. ?

Trzymajcie kciuki! Liczymy na Wasze wsparcie ? pisze na swoim FB Fundacja Kreska im. Janusza Christy”

    „- Docelowo ma to być produkt międzynarodowy i możliwe, że będzie miał nawet do 52 odcinków lub więcej. Będziemy sprzedawać prawa do emisji, celem są m.in. Włochy, Francja, Chiny oraz inne kraje – w zależności od zainteresowania. Nie wykluczamy koprodukcji międzynarodowej – powiedziała nam Ewelina Gordziejuk, producentka i właścicielka Ego FILM. Studio zastrzega, że serial nie będzie animowany w technice 3D, ponieważ zależy im „na zachowaniu kreski mistrza”: – Nie chcemy, aby fani byli rozczarowani. To ma być ukłon w stronę twórczości Christy. Serial będzie realizowany w animacji 2D, plastyka będzie oczywiście dostosowana do potrzeb animacji, ale w taki sposób by projekty były rozpoznawalne i zgodne z oryginalną plastyką z komiksów.

    Fundacja Kreska im. Janusza Christy będzie brała udział w konsultacjach, zarówno jeżeli chodzi o scenariusze, jak i opracowanie plastyczne serii – zaznacza Gordziejuk. 5 mln zł budżetu pierwszej serii Jak powiedziała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, obecnie trwają prace koncepcyjne, wkrótce studio planuje złożyć wniosek o dotację do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Czeka również na oferty od prywatnych inwestorów. Planowany budżet pierwszego sezonu to około 5 mln zł.”

za; Wirtualne Media

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły