Od 1 września br. nie będzie już podziału na bilety ważne tylko w 1. czy w 2. strefie biletowej.

     24 maja radni przyjęli uchwałę zmieniającą zakres obowiązywania biletów warszawiaka i młodego warszawiaka. Od 1 września br. nie będzie już podziału na bilety ważne tylko w 1. czy w 2. strefie biletowej. Taryfa zostanie uproszczona i znajdą się w niej tylko bilety ważne w obu strefach: 30-dniowy normalny imienny w cenie 98 zł oraz bilet 90-dniowy normalny imienny w cenie 250 zł.

Kto skorzysta?

Bilet warszawiaka przysługuje mieszkańcom Warszawy, którzy mieszkają i rozliczają się z podatku dochodowego od osób fizycznych w jednym ze stołecznych  urzędów skarbowych. Do korzystania z tańszych biletów uprawnia tzw. e-hologram.

Skorzystają osoby, które na swojej karcie posiadają ważne uprawnienia wynikające z Karty Warszawiaka. Szczegóły na stronie ztm.waw.pl/kartawarszawiaka.

Osoby, które mają już wgrany e-hologram i nadal spełniają warunki określone w uchwale, mogą przedłużyć jego ważność do 30 września 2019 r. w automatach biletowych.

Jakie będą ceny?

Cena Biletu Warszawiaka nie ulega zmianie, zmienia się zakres obowiązywania biletu, od 1 września będzie ważny w obu strefach biletowych.  W cenach jak dotychczas: bilet 30-dniowy normalny imienny 98 zł,  bilet 90-dniowy normalny imienny 250 zł.

Taryfa zostanie uproszczona i znajdą się w niej tylko bilety ważne w obu strefach: 30-dniowy normalny imienny w cenie 98 zł oraz bilet 90-dniowy normalny imienny w cenie 250 zł.

Zaoszczędzą na tym osoby rozliczające się z podatków w stolicy. Dotychczas za bilet warszawiaka ważny w obu strefach trzeba było zapłacić odpowiednio 166 zł (bilet 30-dniowy normalny) lub 406 zł (90-dniowy normalny). Teraz podróż w obu strefach będzie tańsza o kilkaset złotych rocznie, np. w portfelu pasażera korzystającego z biletów miesięcznych pozostanie aż 816 zł.

Warszawa+ to nowy Bilet Metropolitalny

Co się zmienia?

Oferta Warszawa+ dla gmin aglomeracji warszawskiej, których mieszkańcy podróżują  Warszawskim Transportem Publicznym została wprowadzona 1 sierpnia 2014 r. Teraz oferta została rozszerzona. Nowe porozumienie zakłada trzy poziomy dofinansowania zakupu Biletu Metropolitalnego przez gminy i trzy rodzaje biletów: „Bilet Warszawa+1”, „Bilet Warszawa+2” oraz „Bilet Warszawa+3”, w zależności od opcji wybranej przez samorządy.

ceny biletów tu; http://ztm.waw.pl/?c=698&l=1

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły