Kibice Legii Warszawa przekazali karetkę Centrum Zdrowia Dziecka

    „2 czerwca 2018 roku zapisze się w historii – tego właśnie dnia, kibice Legii Warszawa oficjalnie przekazali nowoczesną karetką dla Centrum Zdrowia Dziecka. Przekazanie kluczyków do pojazdu oraz jego odsłonięcie miało miejsce kilkanaście minut po godzinie 13, na tyłach trybuny im. Kazimierza Deyny przy okazji imprezy „Święto Łazienkowskiej”.

     – Grupa „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom„, powstała z chęci niesienia pomocy, tam gdzie tej pomocy nie było lub była niewystarczająca. Na co dzień, przede wszystkim, charytatywnie, odnawiamy ściany sal i pomieszczeń w instytucjach publicznych, z których korzystają najmłodsi. Oprócz tego organizujemy zbiórki, czy to zabawek, czy artykułów szkolnych, które następnie przekazujemy potrzebującym dzieciom. Prowadziliśmy też zbiórkę na zakup karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka. (…) Chciałabym przede wszystkim podziękować kibicom Legii Warszawa – to dzięki Wam, jesteśmy tu, gdzie teraz jesteśmy. Dziękujemy za każdą wrzuconą złotówkę do naszych puszek, za każdy kupiony gadżet oraz wpłatę na specjalne „karetkowe” subkonto. Wasze ciągłe pytania, ile jeszcze brakuje do finalizacji akcji, jak również zaangażowanie, dawało motywację do dalszej pracy. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć – powiedziała reprezentantka grupy Dobrzy Ludzie.

    Przekazany dla Centrum Zdrowia Dziecka pojazd jest bardzo nowoczesny z super wyposażeniem, o którym w samych superlatywach wypowiadała się pani dyrektor CZD. Każda z karetek przebywa rocznie około 100 tys. kilometrów i obecnie znajduje się w bardzo złym stanie. – Aby móc zapewnić bezpieczny i dobry transport naszym pacjentom, flota samochodów którymi dysponuje instytut, musi być często wymieniana. Środki finansowe, jakimi dysponuje instytut, są bardzo mocno ograniczone. Instytut powstał 40 lat temu z inicjatywy Ewy Szelburg-Zarembiny, miał on upamiętniać dzieci-ofiary Drugiej Wojny Światowej, służąc dzieciom żyjącym i najbardziej potrzebującym. 40 lat minęło i cały czas funkcjonujemy głównie dzięki ludziom dobrej woli. Ta karetka jest tego najlepszym przykładem, bo dzięki kibicom Legii, Stowarzyszeniu Kibiców Legii oraz Fundacji Legii, a także wszystkim, którzy wpłacili na ten cel swoje pieniądze, mogliśmy tę karetkę dostać. (…) Ta karetka jest nie tylko nowa, ale przede wszystkim fantastycznie wyposażona. Ma świetne systemy amortyzacji, dzięki którym każdy pacjent, bez względu na wiek, może jechać po największych wertepach, w taki sposób, aby ich w ogóle nie odczuć. A to dla nas bardzo ważne. Zapewni nam bezpieczny transport, a lekarzowi, który będzie obecny przy pacjencie, prowadzić czynności medyczne, niezbędne do tego, aby pacjent w najlepszym stanie dojechał do naszego Instytutu – powiedziała dyrektor CZD, Małgorzata Syczewska.”

materiał i zdjęcia; Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły