Wczoraj na Ochocie rozpoczęła się kampania „nieśmieciowa”.

    Na śmietnikach, klatkach schodowych i altanach śmietnikowych pojawią się plakaty i stickery przypominające mieszkańcom (i nie tylko), że miejsce śmieci jest w śmietnikach. Dodatkowo kampania ma poinformować o tym, jak dbać o czystość i porządek oraz co robić w przypadku, gdy widzimy nieprawidłowe zachowania u innych. Na wybranych przystankach pojawią się też citylighty Kampania pojawi się również w social mediach.

Tak więc, szanowni Państwo, warto dbać o najbliższą przestrzeń wokół nas, bo „KTO POD KIM ŚMIECI KOPIE, TEN SAM W NIE WPADA”!

    Na terenach administrowanych przez ZGN Ochota firmy odpowiedzialne za utrzymanie porządku i czystości terenów zewnętrznych (zieleni i utwardzone) są zobowiązane do ich sprzątania, w tym opróżniania koszy 5 razy w tygodniu. Najczęściej odbywa się to w godzinach porannych i przedpołudniowych;
Obowiązki w zakresie utrzymania porządku i czystości terenów zewnętrznych administrowanych przez ZGN Ochota codziennie wypełniane są przez 30 firm zewnętrznych i 10 dozorców zatrudnionych przez GGKO-ZN sp. z o.o.

Szacunkowa ilość wywożonych tygodniowo nieczystości z terenów zewnętrznych i opróżnianych koszy to około 31 000 L;

    Na terenach administrowanych przez ZGN Ochota zlokalizowanych jest łącznie 131 altan śmietnikowych w tym 16 z nich obsługuje budynki stanowiące 100% własność m. st. Warszawy. Pozostałe altany śmietnikowe użytkowane są przez wspólnoty mieszkaniowe.

za; http://urzadochota.waw.pl/page/1725,jak-sprzatamy-ochote.html

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły