Naziemne przejścia na rondzie Dmowskiego dla wybranych? List czytelnika.

    Na rondzie R. Dmowskiego będzie można przejść przez Aleje Jerozolimskie i Marszałkowską bez schodzenia do podziemi. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na dokumentację wykonawczą dla tej inwestycji. Naziemne przejścia dla pieszych ułatwią też dojście do przystanków tramwajowych, a przejazdy rowerowe pomogą cyklistom przejechać przez to skrzyżowanie. – informuje ZDM na swojej stronie. Nie dodaje tylko, że miasto uległo garstce aktywistów, którzy miasto chcą zaanektować li tylko dla pieszych i rowerzystów.     

   Nie trzyma się to kupy. „Aktywiści” milkną w momencie kiedy chodzi o dialog pomiędzy rowerem a pieszym. Udają, że problem rowerowego terroryzmu nie istnieje, szukają zła w samochodach, ale już w rowerowym terroryzmie nie. Zresztą my Portal Warszawski do pomysłu z rondem Dmowskiego, byliśmy sceptyczni od samego początku. „Aktywiści” argumentowali, że w końcu Warszawa wychodzi z PRLu.

     Przytaczamy opinię jednego z naszych czytelników;

   „Zarząd Dróg Miejskich przeszedł już sam siebie. Należy zatrzymać tramwaje z ludźmi oraz autobusy, bo … jeden kalesoniarz potrzebuje sobie przejechać rowerkiem przez skrzyżowanie ulic Marszałkowska-Jerozolimskie a kilku pieszych ma ochotę mieć cały czas niebo nad głową ?. W dodatku kilkadziesiąt metrów dalej są doskonałe przejścia podziemne – ze wszystkimi udogodnieniami dla niepełnosprawnych.

    Mam naprawdę poważne wątpliwości, czy urzędnicy ZDM-u nie zostali zaatakowani jakąś poważną chorobą neurologiczną, uniemożliwiającą trzeźwe myślenie … A najbardziej przerażająca jest całkowita bierność takich polityków, jak kandydat na Prezydenta Warszawy, Patryk Jaki , bądź też Stanislaw Tyszka. O Paweł Kukiz (którego uwagę wielokrotnie usiłowano zwrócić) nawet nie wspominam. Nie tylko zresztą oni – ponad 400 polityków udaje, że nie widzi tego, co się dzieje w Warszawie. Tak właśnie wygląda demokracja w Polsce – wywodzący się ze środowiska aktywistów rowerowych urzędnicy warszawskiego Ratusza robią, co chcą i nikt nie jest w stanie ich zatrzymać … Cytując klasyka: „To jest Miś na miarę naszych możliwości. I nie jest to nasze ostatnie słowo”

I tak właśnie.

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski