Pracownik dewelopera językiem u władzy na Białołęce! Kolejny brak etyki?

    „Zbigniew Madziar to symbol Platformy Deweloperskiej. Jest równocześnie radnym Białołęki – wiceprzewodniczącym komisji inwestycji, infrastruktury i planowania przestrzennego; urzędnikiem m.st. Warszawy (na urlopie bezpłatnym) i pracownikiem dewelopera ATAL, który buduje osiedla w jego okręgu wyborczym.

    Jako pełnomocnik dewelopera, radny m.in. pozyskuje zezwolenia na wycinkę drzew, które wydaje jego własny urząd dzielnicy. Jak nie uda mu się ich pozyskać, deweloper wycina drzewa nielegalnie, co miało miejsce już dwukrotnie. W bogatym CV radnego znajdziemy także pracę dla J.W. Construction czy Dolcan. Dla firmy ATAL, która zasłynęła osiedlem w Wilanowie budowanym przez niewolników z Korei Północnej, radny pracuje od początku kadencji.

    Nasze miasto staje się coraz bardziej betonowe, wycinane są na potęgę drzewa i niszczone zabytki. Za tymi decyzjami stoją konkretni ludzie i konkretne pieniądze. Koszty z rozwoju Warszawy się uspołeczniania, zyski prywatyzowane. Platforma Deweloperska nigdy nie miała się lepiej.”

Jan Śpiewak

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły