To nie Warszawa, ale przerażające! Woda załała łachy z ptasimi gniazdami na Wiśle. Nie udało się powstrzymać zrzutu wody z tamy we Włocławku.

     Jak informuje Wirtualna Polska „z zapory we Włocławku w sobotę, nocy rozpoczęto zrzut wody. Nie pomogły apele ekologów i setek ludzi, którzy zaangażowali się w akcję ochrony ptasich gniazd na wiślanych łachach pod Włocławkiem. „

To już niestety się stało; „Na najbliższą sobotę planowany jest zrzut wody na zaporze we Włocławku. Masy wody zaleją gniazda z jajami i pisklętami rybitwy rzecznej, rybitwy białoczelnej, sieweczki rzecznej i innych gatunków ptaków gniazdujących na wiślanych łachach!!! Ten niezgodny z prawem zrzut ma umożliwić stoczni rzecznej w Płocku spław barek do Gdańska – w środku okresu lęgowego!” – alarmowała w pietek na swoim profilu na Facebooku Koalicja Ratujmy Rzeki.

„Towarzystwo złożyło już na policję zawiadomienie o popełnieiu przestępstwa. Na zalanych przez wodę łachach znajdowały sie bowiem gniazda ptaków będących pod ścisłą ochroną w Polsce.

W piątek Marcin Strych z Patrolu Natura 2000 zrobił zdjęcia gniazd i ptaków, zasiedlających wysepki na Wiśle. Dzisiaj nie ma już po nich śladu. Znalazły się pod wodą.”

za; https://wiadomosci.wp.pl/woda-zalala-lachy-z-ptasimi-gniazdami-na-wisle-nie-udalo-sie-powstrzymac-zrzutu-wody-z-tamy-we-wloclawku-6255992668247681a

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski